VRER 17.07.2016 - tulokset
Lähetetty: 03. Heinä 2016 08:00
Starberryssä VRER:n alaiset ravit
Ravit juostaan Starberryn omalla radalla. Lähtöjä on joka rodulle ja tasolle, sekä monella eri matkalla. Paikalla buffet josta saa niin makeaa kuin suolaista purtavaa, sekä tietenkin juotavaa. Lapsille on järjestetty valvottu leikkipaikka ja poniajelua. Lähdöt täyttyvät nopeimmat ensin -periaatteella, joten ilmoittauduthan heti. Lue sitä ennen huolella säännöt ja rajoitukset, jotta turhilta osallistumisten hylkäämisiltä vältyttäisiin. Yleisölle vapaa pääsy. Tervetuloa!
Vastuuhenkilönä tuttuun tapaan Tierra
Säännöt ja rajoitukset
x Yksi hevonen saa ravata vain yhdessä lähdössä / ravit
x 3 hevosta / lähtö / omistaja
x Poikkeus avoimet lähdöt, joihin otetaan rajattomasti osallistujia / omistaja
x Tasoitusajoon otetaan 16 valjakkoa ja ryhmäajoon 12, eikä lähtöjä jaeta
x Poikkeus avoimet lähdöt, joihin otetaan rajattomasti osallistujia ja jotka jaetaan osallistujien ennätysten mukaan
x Ilmoittautua voi 16.07.2016 asti
x Järjestä ponit ja peitsarit hitaimmasta nopeimpaan, hitain ensimmäiseksi
x Järjestäjällä on oikeus yhdistää vajaita lähtöjä tai siirtää hevonen sopivampaan lähtöön, sekä hylätä epärealistisella ennätyksellä ilmoitetut
x Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
x Väärin osallistuneiden viestit poistetaan
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo lämminverisille alle 1.12,9 aikaisille 1600 m
Lähtö 2. Ryhmäajo kylmäverisille 1.27,0 - 1.29,9 aikaisille 1600 m
Lähtö 3. Ryhmäajo kylmäverisille 1.24,0 - 1.26,9 aikaisille 1600 m
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille alle 1.23,9 aikaisille 1600 m
Lähtö 5. Ryhmäajo A-poneille avoin 1100 m
Lähtö 6. Ryhmäajo B-poneille avoin 1600 m
Lähtö 7. Ryhmäajo peitsareille avoin 1600 m
Lähtö 8. Ryhmäajo lämminverisille monté avoin 1600 m
Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille monté avoin 1600 m
Lähtö 10. Ryhmäajo A-poneille monté avoin 1100 m
Lähtö 11. Ryhmäajo B-poneille monté avoin 1600 m
Osallistuminen
x tähän ketjuun kopioimalla edellisen lähettäjän viesti ja lisäämällä omat hevosesi
x järjestä avoimien lähtöjen hevoset hitaimmasta nopeimpaan (eli hitain ylimmäiseksi)
x muodossa:
ikä skp Hevosen nimi / (Seura/talli) enn. --
Osallistujat/Tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo lämminverisille alle 1.12,9 aikaisille 1600 m
P: 3 500ve + loimi - 1 700ve - 1050ve - 700ve (- 350ve)
1. 11v t Lies Kind / Tierra (Stra) 11,2ake -- 01.11,1aly
2. 11v t My Cherié / Oliver (RRT) 11,0a -- 01.11,2aly
3. 9v o Pennywise / Peetu (RRT) 11,2a -- 01.11,5aly
4. 12v o Creepy Tattoo / Tatu (NaSe) 11,2a -- 01.13,1aly xx
5. 12v t Rita Kind / Tierra (Stra) 10,1aly -- 01.13,3aly
---
6. 9v t Blackbird North / (SS) 11,2ake -- 01.13,4aly x
7. 10v o Johnwise Foxy / Arto (RRT) 11,1a -- 01.13,6aly
Hylätty
7v o ST Ballo / (StRa) 10,4aly -- - hml
11v o Shotgun Q'91 / (SS) 10,2ke -- - hml
Lähtö 2. Ryhmäajo kylmäverisille 1.27,0 - 1.29,9 aikaisille 1600 m
P: 1 500ve + loimi - 750ve - 450ve - 300ve (- 150ve)
1. 14v t A.D. Helmin Hilma / Jannica (APR) 27,2 -- 01.27,3aly
2. 11v t Popanpiina / Piia (Nase) 27,2a -- 01.27,6aly x
3. 5v t Koistilan Hallava / Elmo (RRT) 28,4 -- 01.28,5aly x
4. 5v o Koistilan Hemmori / Heikki (RRT) 28,4a -- 01.29,3aly
---
5. 10v t Narrilaivan Valtiatar / Taru (NaSe) 27,2a -- 01.29,5aly
6. 4v o Toisto-Taisto / Eerik (RRT) 28,2a -- 01.29,5aly
Lähtö 3. Ryhmäajo kylmäverisille 1.24,0 - 1.26,9 aikaisille 1600 m
P: 2 300ve + loimi - 1 150ve - 690ve - 460ve (- 230ve)
1. 10v t Savun Camomilla / Milla (NaSe) 26,4a -- 01.24,2aly
2. 6v o O.R. Loimuri / Amelie (Salta) 26,2ake -- 01.24,3aly
3. 7t Pessiina / (SS) 24,1ake -- 01.24,4aly x
4. 6v o Narrilaivan Viihdyttäjä / Ville (NaSe) 26,1a -- 01.24,5aly x
5. 8v t Martha Eldig / (StRa) 24,6aly -- 01.24,5aly
6. 6v o Iki-Varma / (SS) 26,1ke -- 01.24,6aly
---
7. 6v t O.R. Ruurinna / Ellu (Salta) 25,4ake -- 01.25,1aly xx
8. 7v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 24,2a -- 01.25,2aly
9. 11v t Adinan Adalmina / Jessi (Adina) 25,3 -- 01.26,2aly
10. 14v o A.D. Estellen Hilarius / Jessica (Adina) 26,1 -- 01.26,4aly
11. 8v t Narrilaivan Vaimoke / Minni (NaSe) 25,3a -- 01.26,5aly
12. 10v t Adinan Enni / Jannica (APR) 25,2 -- 01.26,5aly
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille alle 1.23,9 aikaisille 1600 m
P: 3 500ve + loimi - 1 700ve - 1050ve - 700ve (- 350ve)
1. 10v t Purnin Esteri / Aslak (RRT) 23,3a -- 01.22,3aly x
2. 8v t Savun Tähtivälke / Ilari (RRT) 23,4a -- 01.22,5aly
3. 7v o Dominik / Seppo (RRT) 23,4a -- 01.23,4aly x
4. 12v o Narrilaivan Qaa / Jukka (NaSe) 23,5a -- 01.23,4aly
5. 7v o Lakimies / (SS) 22,4ake -- 01.23,5aly
6. 8v o Saltan Retale / Amelie (Salta) 23,0aly -- 01.24,2aly x
---
7. 12v t Tierra's Filippa / (StRa) 22,3ake -- 01.24,3aly
8. 7v t Hopealilja / (SS) 22,2ke -- 01.24,5aly x
9. 7v t Valtarian Vinkeä / Eve (Salta) 22,2ake -- 01.24,5aly x
10. 9v o Saltan Pinnari / Ellu (Salta) 22,1ake -- 01.24,6aly
Hylätty
12v o J.T. Vinnare / (StRa) 21,2ake -- - hll
Lähtö 5. Ryhmäajo A-poneille avoin 1100 m
P: 70ve + loimi - 35ve - 21ve - 14ve (- 7ve)
1. 9v t FM Nonparell / Niina (Adina) ei enn. -- 02.50,2aly
2. 11v o Alexander HP / Xander (Adina) ei enn. -- 02.51,3aly x
3. 8v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) ei enn. -- 02.51,6aly
4. 7v t A.D. Linella / Lella (Adina) ei enn. -- 02.53,3aly x
---
5. 6v o Gizmo v.d. Zanneshof / Ismo (NaSe) 2.55,5a -- 02.53,3aly
6. 6v t Narrilaivan Magdalena / Martta (NaSe) 2.50,1a -- 02.54,3aly
7. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) ei enn. -- 02.59,3aly
Hylätty
12v t A.D. Dazzle Disa / Miisa (Adina) ei enn. -- - hml (2.)
P: 100ve + loimi - 50ve - 30ve - 20ve (- 10ve)
1. 8v t SB Snutten / (StRa) 2.35,7ly -- 02.32,1aly
2. 6v t Lorelei v.d. Zanneshof / Lori (NaSe) 2.38,2a -- 02.33,1aly
3. 11v t Narrilaivan Diana / Iina (NaSe) 2.35,6 -- 02.33,1aly
4. 7v t SB Snäckan / (StRa) 2.32,2ly -- 02.33,2aly
5. 11v o Narrilaivan Verneri / Niko (NaSe) 2.35,3 -- 02.33,2aly
6. 9v t Narrilaivan Leidina / Leena (NaSe) 2.31,1 -- 02.33,2aly
---
7. 10v o Wilmer CRE / Shavo (NaSe) 2.34,2 -- 02.34,5aly
8. 9v t Narrilaivan Aphrodite / Riitta (NaSe) 2.34,5a -- 02.35,3aly xx
9. 9v o Narrilaivan Vilhelmo / Vili (NaSe) 2.37,9 -- 02.35,4aly
10. 11v o Narrilaivan Tardis / Amy (NaSe) 2.38,3 -- 02.38,5aly
11. 6v t Mintje v.d. Zanneshof / Minna (NaSe) 2.40,6a -- 02.39,5aly
Hylätty
9v t Narrilaivan Suvituli / Tuuli (NaSe) 2.30,6a -- - hll
P: 100ve + loimi - 50ve - 30ve - 20ve (- 10ve)
1. 14v o Narrilaivan Jörö / Jere (NaSe) 2.29,6a -- 02.25,2aly
2. 11v o Narrilaivan Darius / Ronja (NaSe) 2.30,3-- 02.25,3aly
3. 14v t Narrilaivan Lystikäs / Lyyli (NaSe) 2.25,5a-- 02.25,4aly x
4. 16v t JRR Josefina / Tierra (StRa) 2.24,5aly -- 02.25,4aly
5. 16v t Narrilaivan Javanna / Janna (NaSe) 2.25,0a -- 02.26,2aly
6. 11v t Narrilaivan Åvanna / Janna (NaSe) 2.29,1 -- 02.26,2aly
---
7. 11v o Narrilaivan Peikkokuningas / Topi (NaSe) 2.23,6a -- 02.27,2aly
8. 14v o Narrilaivan Nuhteeton / Niko (NaSe) 2.29,3a -- 02.28,2aly
9. 10v t Sumusilmun Charlotta / Lotta (NaSe) 2.29,3a-- 02.29,5aly xx
10. 14v o Narrilaivan Mörrimies / Maiju (NaSe) 2.26,5 -- 02.29,5aly xx
11. 11v o Narrilaivan Wompatti / Matti (NaSe) 2.30,1 -- 02.32,6aly
Hylätty
9v o.Toy's Mauritz-Ailina (mra) 2.33,1aly -- - hpl
P: 150ve + loimi - 75ve - 45ve - 30ve (- 15ve)
1. 17v o Muhkumohko JM / (StRa) 2.22,3aly -- 02.20,4aly x
2. 16v o Narrilaivan Ikaros / Ikke (NaSe) 2.20,5a -- 02.21,1aly
3. 14v o Peikon Poikanen / Pekko (NaSe) 2.21,4a -- 02.21,4aly
4. 14v t Narrilaivan Vilkas / Ville (NaSe) 2.23,1a -- 02.21,5aly
---
5. 16v o SB BemariPoika / (StRa) 2.19,7ly -- 02.21,5aly
6. 14v o Narrilaivan Goblin / Lenni (NaSe) 2.20,2a -- 02.21,6aly
7. 16v t Narrilaivan Rhiannon / Annie (NaSe) 2.23,3a -- 02.23,4aly x
8. 14v t Frenzy v.d. Bjeevmk / Amanda (NaSe) 2.23,3 -- 02.24,4aly xx
P: 150ve + loimi - 75ve - 45ve - 30ve (- 15ve)
1. 16v o Narrilaivan Rubert / Roni (NaSe) 2.17,5a -- 02.20,1aly x
2. 11v t SB Lumitanssi / (StRa) 2.17,5aly -- 02.20,2aly
3. 16v o SB Mehtäpeikko / (StRa) 2.17,5aly -- 02.20,3aly xx
4. 17v o Narrilaivan Daimon / Mona (NaSe) 2.17,4a -- 02.20,3aly
---
5. 16v o SB Talven Ensilumi / (StRa) 2.15,7aly -- 02.20,6aly
6. 17v o Narrilaivan Garro / Kari (NaSe) 2.11,1a -- 02.21,3aly
Lähtö 6. Ryhmäajo B-poneille avoin 1600 m
P: 70ve + loimi - 35ve - 21ve - 14ve (- 7ve)
1. 3v o Vinds Unique / Uuno (Adina) ei enn. -- 02.20,2aly
2. 10v o A.D. Baltic Prickle / Prickle (Adina) ei enn. -- 02.20,4aly x
3. 11v o A.D. Sugar Delux / Delhi (Adina) ei enn. -- 02.20,5aly
4. 3v t Eloveera NRL / Ellu (NaSe) ei enn. -- 02.21,2aly
5. 4v o Jamming NRL / Shavo (NaSe) 2.18,8 -- 02.21,3aly
---
6. 3v t Bernilla NRL / Minni (NaSe) ei enn. -- 02.21,6aly
7. 5v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) ei enn. -- 02.23,4aly xx
8. 3v o Valrus NRL / Vallu (NaSe) ei enn. -- 02.25,5aly
Hylätty
5v t Rendahl Saga / Saga (Adina) ei enn. -- - hml
P: 70ve + loimi - 35ve - 21ve - 14ve (- 7ve)
1. 9v o Ønsk Snorre / Simo (NaSe) 2.07,0a -- 02.03,1aly
2. 9v t Rio Rita NRL / Reetta (NaSe) 2.03,2a -- 02.03,1aly
3. 9v o Ønsk Halldor / Halla (NaSe) 2.07,2 -- 02.04,2aly
4. 9v t Rhonda NRL / Ronja (NaSe) 2.07,5 -- 02.04,4aly xx
5. 9v t Cilla NRL / Silja (NaSe) 2.04,1a -- 02.04,5aly
6. 9v o Ønsk Morten / Mortti (NaSe) 2.05,4a -- 02.05,4aly
---
7. 9v t Mirella NRL / Milla (NaSe) 2.08,5a -- 02.07,1aly
8. 9v t Ønsk Thyra / Tiia (NaSe) 2.03,2a -- 02.07,3aly x
9. 6v t DD Dvorah / Doora (NaSe) 2.07,2 -- 02.08,3aly
10. 7v o Lyngensyngen / (StRa) 2.03,6aly -- 02.08,4aly
Hylätty
9v t Ønsk Dagrun / Taija (NaSe) 2.06,3 -- - k
P: 100ve + loimi - 50ve - 30ve - 20ve (- 10ve)
1. 9v t Cresendo's Heija / Hellu (NaSe) 1.57,4-- 01.56,2aly xx
2. 9v t Veronika Narr / Veera (NaSe) 1.57,6a -- 01.56,3aly xx
3. 9v o Verdandi Narr / Verneri (NaSe) 1.57,3a -- 01.56,3aly
4. 10v t Humming NRL / Humma (NaSe) 58,7 -- 01.56,4aly
5. 10v t Savne Yippee / (StRa) 2.01,0aly -- 01.57,4aly x
---
6. 11v t Nasrin Kayle / Siina (NaSe) 1.57,3a -- 01.58,1aly x
7. 11v t Friida Narr / Riia (NaSe) 1.58,6 -- 01.58,3aly x
8. 10v t Kaiutin / (StRa) 2.01,2aly -- 01.58,4aly
9. 9v t Britt Astrid / Aada (NaSe) 1.56,2 -- 01.59,2aly
10. 11v t Citronfjäril B / Iina (NaSe) 1.56,3 -- 01.59,5aly xx
P: 100ve + loimi - 50ve - 30ve - 20ve (- 10ve)
1. 11v o Nasrin Jamshed / Jani (NaSe) 55,2a -- 01.51,3aly
2. 11v o Ferdinand Narr / Niilo (NaSe) 52,1 -- 01.51,3aly
3. 11v t Eowyn Narr / Oona (NaSe) 51,4 -- 01.51,5aly
4. 11v o Fool's Spyro / Sirja (NaSe) 55,5a -- 01.52,6aly
5. 11v t Nasrin Soraka / Sonja (NaSe) 1.55,3 -- 01.53,1aly xx
---
6. 11v t Nasrin Arya / Shavo (NaSe) 52,0 -- 01.54,2aly
7. 9v t Ønsk Magda / Mallu (NaSe) 55,3-- 01.55,3aly x
8. 9v o SB Aston Martin / (StRa) 1.52,8ly -- 01.55,4aly xx
Hylätty
11v o Edgar Narr / Esko (NaSe) 54,3 -- - hpl
11v t Anastasia Narr / Stella (NaSe) 52,6 -- - hml
P: 150ve + loimi - 75ve - 45ve - 30ve (- 15ve)
1. 12v o Nasrin Roshan / Ronja (NaSe) 51,2a -- 01.50,1aly
2. 11v t La Snow Faye / Eija (NaSe) 49,1a -- 01.50,2aly
3. 11v t Tundra Narr / Tiina (NaSe) 51,3 -- 01.50,3aly x
4. 16v o SB Love of my Life / (StRa) 1.48,8aly -- 01.50,5aly
5. 12v o Briego JM / (StRa) 1.48,2ly -- 01.50,5aly
6. 15v t Micaiah NRL / Miksu (NaSe) 47,8a -- 01.51,1aly
---
7. 11v o Aken Troller / Leo (NaSe) 51,3a -- 01.51,2aly
8. 11v t Aicha Narr / Anni (NaSe) 51,4-- 01.51,2aly xx
9. 13v t Janette NRL / Janni (NaSe) 47,3 -- 01.51,3aly
10. 12v t Nasrin Ghaliya / Kalle (NaSe) 51,2 -- 01.51,5aly x
11. 12v t Nasrin Soraya / Tanja (Nase) 51,2 -- 01.52,2aly
Hylätty
11v o Fracture NRL / Reetta (NaSe) 50,6a -- - hyl
P: 150ve + loimi - 75ve - 45ve - 30ve (- 15ve)
1. 12v o Nasrin Khalil / Lilja (NaSe) 47,2 -- 01.45,1aly
2. 11v o Nasrin Omar / Jenna (NaSe) 45,1 -- 01.45,1aly
3. 17v t Elvira Luned / Ellu (NaSe) 43,4 -- 01.45,1aly
4. 15v o DT Promises / (StRa) 1.46,6ly -- 01.45,3aly x
5. 13v o Toy's Bangarang / Pate (NaSe) 45,5 -- 01.45,3aly
6. 15v o Nörde NRL / Harri (NaSe) 41,4a -- 01.45,4aly x
---
7. 11v o Fool's Winset / Ville (NaSe) 43,3a -- 01.45,5aly x
8. 14v o Aken Ingvar / (StRa) 1.45,3ly (2.22.2maly) -- 01.46,3aly
9. 15v o Karkurannan Soturi / Shavo (NaSe) 46,1 -- 01.46,4aly
10. 11v o Vó Cremlinss / Reija (Nase) 41,2a -- 01.46,4aly
11. 16v t Yolanda NRL / Nanda (NaSe) 1.43,3a -- 01.47,3aly
12. 13v o SRR Leonti / (StRa) 1.46,2ly (2.23,7maly) -- 01.47,6aly
Lähtö 7. Ryhmäajo peitsareille avoin 1600 m
P: 3 500ve + loimi - 1 700ve - 1050ve - 700ve (- 350ve)
1. 9v o Soul's Refrain / Maija (Salta) p.08,2ake -- p. 01.08,3aly
2. 7v t MF Oligonice / (StRa) p. 08,2aly -- p. 01.08,4aly
3. 5v o I Make Revolution / Ville (Salta) p.11,5aly -- p. 01.10,5aly xx
4. 6v t Unique Love / Eve (Salta) p.09,2aly -- p. 01.10,6aly
---
5. 8v t Merrabell Kiin / (StRa) p. 08,8ly -- p. 01.10,6aly
6. 3v t Reinforce / Amelie (Salta) p.16,5aly -- p. 01.16,4aly
7. 2v t Battle Mistress / Ellu (Salta) p.19,5aly -- p. 01.19,5aly
Lähtö 8. Ryhmäajo lämminverisille monté avoin 1600 m
peruttu
Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille monté avoin 1600 m
P: 1 500ve + loimi - 750ve - 450ve - 300ve (- 150ve)
1. 7v t Tierra's Deluna / (StRa) 26,1ake (28,5mke) -- 01.25,2maly x
2. 7v t Repolan Sunna / Silja (RRT) 25,1 (m27,0a) -- 01.25,5maly
3. 7v o AH Koukku / Kari (RRT) 24,3a (m26,9a) -- 01.26,5maly
4. 10v t Hildegarde / (StRa) 23,3ke (26,1mke) -- 01.26,5maly
5. 8v t Tierra's Bahula / (StRa) 25,2ly (28,5maly) -- 01.27,1maly
Hylätty
8v t Repolan Pinkasu / Eevi (RRT) 25,5a (m26,6a) -- - k
Lähtö 10. Ryhmäajo A-poneille monté avoin 1100 m
P: 70ve + loimi - 35ve - 21ve - 14ve (- 7ve)
1. 15v t SB Lumikuningatar / (StRa) 2.20,2aly (2.48,1mly) -- 02.45,2maly
2. 6v o Dragon Infanta / (SS) 2.56,8ly (2.52,5maly) -- 02.50,2maly x
3. 6v t Meridianin Mella / (SS) 2.54,1ly (2.50,3maly) -- 02.50,2maly
4. 6v t Radical Roulette / Liisa (RRT) 02.40,3aly -- 02.54,4maly xx
5. 9v o.Toy's Mauritz-Ailina (mra) 2.33,1aly (m3.01,5aly)-- 02.54,5maly x
6. 14v t SB Vipeltäjä / (StRa) 2.26,1aly (2.35,2mly) -- 02.55,2maly xx
---
7. 18v o A.D. Abbeyfield Joseph / Josh (Adina) 3.00,4 (ei m-enn.) -- 02.55,4maly
8. 6v t Nerissa Duán / Minka (RRT) 02.37,2ly -- 02.56,5maly xx
9. 11v t Narrilaivan Megalomania / (StRa) 2.28,2aly (2.37,3mly) -- 02.56,5maly
10. 6v t Snakeisle Scorpion Queen / (SS) 2.54,7ly (2.50,3maly) -- 02.56,6maly
11. 6v o Vincent Go / Henni (RRT) 02.40,2aly -- 02.57,3maly xx
12. 17v t A.D. Beauty Ain't Easy / Emma (Adina) 2.33,3 (ei m-enn.) -- 03.00,4maly
Lähtö 11. Ryhmäajo B-poneille monté avoin 1600 m
P: 100ve + loimi - 50ve - 30ve - 20ve (- 10ve)
1. 8v t SB Breler / Stra 2.12,6aly (2.00,0mly) -- 01.58,2maly
2. 6v o Cresendon Godric / Henni (RRT) 02.08,9aly -- 02.16,2maly xx
3. 17v t SB Darling / (StRa) 1.58,8aly (2.22,7maly) -- 02.19,5maly
4. 6v o GW Kåre / Elviira (RRT) 02.14,6aly -- 02.21,4maly
---
5. 5v o Victor Rem / (StRa) 2.03,1aly (2.21,9mly) -- 02.21,4maly
6. 5v t Toy's Agata / Eetu (RRT) 02.18,2aly -- 02.25,3maly
7. 6v t Thiara B / Helmi (RRT) 02.18,6aly -- 02.27,4maly xx
Ravit juostaan Starberryn omalla radalla. Lähtöjä on joka rodulle ja tasolle, sekä monella eri matkalla. Paikalla buffet josta saa niin makeaa kuin suolaista purtavaa, sekä tietenkin juotavaa. Lapsille on järjestetty valvottu leikkipaikka ja poniajelua. Lähdöt täyttyvät nopeimmat ensin -periaatteella, joten ilmoittauduthan heti. Lue sitä ennen huolella säännöt ja rajoitukset, jotta turhilta osallistumisten hylkäämisiltä vältyttäisiin. Yleisölle vapaa pääsy. Tervetuloa!
Vastuuhenkilönä tuttuun tapaan Tierra
Säännöt ja rajoitukset
x Yksi hevonen saa ravata vain yhdessä lähdössä / ravit
x 3 hevosta / lähtö / omistaja
x Poikkeus avoimet lähdöt, joihin otetaan rajattomasti osallistujia / omistaja
x Tasoitusajoon otetaan 16 valjakkoa ja ryhmäajoon 12, eikä lähtöjä jaeta
x Poikkeus avoimet lähdöt, joihin otetaan rajattomasti osallistujia ja jotka jaetaan osallistujien ennätysten mukaan
x Ilmoittautua voi 16.07.2016 asti
x Järjestä ponit ja peitsarit hitaimmasta nopeimpaan, hitain ensimmäiseksi
x Järjestäjällä on oikeus yhdistää vajaita lähtöjä tai siirtää hevonen sopivampaan lähtöön, sekä hylätä epärealistisella ennätyksellä ilmoitetut
x Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
x Väärin osallistuneiden viestit poistetaan
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo lämminverisille alle 1.12,9 aikaisille 1600 m
Lähtö 2. Ryhmäajo kylmäverisille 1.27,0 - 1.29,9 aikaisille 1600 m
Lähtö 3. Ryhmäajo kylmäverisille 1.24,0 - 1.26,9 aikaisille 1600 m
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille alle 1.23,9 aikaisille 1600 m
Lähtö 5. Ryhmäajo A-poneille avoin 1100 m
Lähtö 6. Ryhmäajo B-poneille avoin 1600 m
Lähtö 7. Ryhmäajo peitsareille avoin 1600 m
Lähtö 8. Ryhmäajo lämminverisille monté avoin 1600 m
Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille monté avoin 1600 m
Lähtö 10. Ryhmäajo A-poneille monté avoin 1100 m
Lähtö 11. Ryhmäajo B-poneille monté avoin 1600 m
Osallistuminen
x tähän ketjuun kopioimalla edellisen lähettäjän viesti ja lisäämällä omat hevosesi
x järjestä avoimien lähtöjen hevoset hitaimmasta nopeimpaan (eli hitain ylimmäiseksi)
x muodossa:
ikä skp Hevosen nimi / (Seura/talli) enn. --
Osallistujat/Tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo lämminverisille alle 1.12,9 aikaisille 1600 m
P: 3 500ve + loimi - 1 700ve - 1050ve - 700ve (- 350ve)
1. 11v t Lies Kind / Tierra (Stra) 11,2ake -- 01.11,1aly
2. 11v t My Cherié / Oliver (RRT) 11,0a -- 01.11,2aly
3. 9v o Pennywise / Peetu (RRT) 11,2a -- 01.11,5aly
4. 12v o Creepy Tattoo / Tatu (NaSe) 11,2a -- 01.13,1aly xx
5. 12v t Rita Kind / Tierra (Stra) 10,1aly -- 01.13,3aly
---
6. 9v t Blackbird North / (SS) 11,2ake -- 01.13,4aly x
7. 10v o Johnwise Foxy / Arto (RRT) 11,1a -- 01.13,6aly
Hylätty
7v o ST Ballo / (StRa) 10,4aly -- - hml
11v o Shotgun Q'91 / (SS) 10,2ke -- - hml
Lähtö 2. Ryhmäajo kylmäverisille 1.27,0 - 1.29,9 aikaisille 1600 m
P: 1 500ve + loimi - 750ve - 450ve - 300ve (- 150ve)
1. 14v t A.D. Helmin Hilma / Jannica (APR) 27,2 -- 01.27,3aly
2. 11v t Popanpiina / Piia (Nase) 27,2a -- 01.27,6aly x
3. 5v t Koistilan Hallava / Elmo (RRT) 28,4 -- 01.28,5aly x
4. 5v o Koistilan Hemmori / Heikki (RRT) 28,4a -- 01.29,3aly
---
5. 10v t Narrilaivan Valtiatar / Taru (NaSe) 27,2a -- 01.29,5aly
6. 4v o Toisto-Taisto / Eerik (RRT) 28,2a -- 01.29,5aly
Lähtö 3. Ryhmäajo kylmäverisille 1.24,0 - 1.26,9 aikaisille 1600 m
P: 2 300ve + loimi - 1 150ve - 690ve - 460ve (- 230ve)
1. 10v t Savun Camomilla / Milla (NaSe) 26,4a -- 01.24,2aly
2. 6v o O.R. Loimuri / Amelie (Salta) 26,2ake -- 01.24,3aly
3. 7t Pessiina / (SS) 24,1ake -- 01.24,4aly x
4. 6v o Narrilaivan Viihdyttäjä / Ville (NaSe) 26,1a -- 01.24,5aly x
5. 8v t Martha Eldig / (StRa) 24,6aly -- 01.24,5aly
6. 6v o Iki-Varma / (SS) 26,1ke -- 01.24,6aly
---
7. 6v t O.R. Ruurinna / Ellu (Salta) 25,4ake -- 01.25,1aly xx
8. 7v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 24,2a -- 01.25,2aly
9. 11v t Adinan Adalmina / Jessi (Adina) 25,3 -- 01.26,2aly
10. 14v o A.D. Estellen Hilarius / Jessica (Adina) 26,1 -- 01.26,4aly
11. 8v t Narrilaivan Vaimoke / Minni (NaSe) 25,3a -- 01.26,5aly
12. 10v t Adinan Enni / Jannica (APR) 25,2 -- 01.26,5aly
Lähtö 4. Ryhmäajo kylmäverisille alle 1.23,9 aikaisille 1600 m
P: 3 500ve + loimi - 1 700ve - 1050ve - 700ve (- 350ve)
1. 10v t Purnin Esteri / Aslak (RRT) 23,3a -- 01.22,3aly x
2. 8v t Savun Tähtivälke / Ilari (RRT) 23,4a -- 01.22,5aly
3. 7v o Dominik / Seppo (RRT) 23,4a -- 01.23,4aly x
4. 12v o Narrilaivan Qaa / Jukka (NaSe) 23,5a -- 01.23,4aly
5. 7v o Lakimies / (SS) 22,4ake -- 01.23,5aly
6. 8v o Saltan Retale / Amelie (Salta) 23,0aly -- 01.24,2aly x
---
7. 12v t Tierra's Filippa / (StRa) 22,3ake -- 01.24,3aly
8. 7v t Hopealilja / (SS) 22,2ke -- 01.24,5aly x
9. 7v t Valtarian Vinkeä / Eve (Salta) 22,2ake -- 01.24,5aly x
10. 9v o Saltan Pinnari / Ellu (Salta) 22,1ake -- 01.24,6aly
Hylätty
12v o J.T. Vinnare / (StRa) 21,2ake -- - hll
Lähtö 5. Ryhmäajo A-poneille avoin 1100 m
P: 70ve + loimi - 35ve - 21ve - 14ve (- 7ve)
1. 9v t FM Nonparell / Niina (Adina) ei enn. -- 02.50,2aly
2. 11v o Alexander HP / Xander (Adina) ei enn. -- 02.51,3aly x
3. 8v t A.D. Lovely Sunrise / Sun (Adina) ei enn. -- 02.51,6aly
4. 7v t A.D. Linella / Lella (Adina) ei enn. -- 02.53,3aly x
---
5. 6v o Gizmo v.d. Zanneshof / Ismo (NaSe) 2.55,5a -- 02.53,3aly
6. 6v t Narrilaivan Magdalena / Martta (NaSe) 2.50,1a -- 02.54,3aly
7. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) ei enn. -- 02.59,3aly
Hylätty
12v t A.D. Dazzle Disa / Miisa (Adina) ei enn. -- - hml (2.)
P: 100ve + loimi - 50ve - 30ve - 20ve (- 10ve)
1. 8v t SB Snutten / (StRa) 2.35,7ly -- 02.32,1aly
2. 6v t Lorelei v.d. Zanneshof / Lori (NaSe) 2.38,2a -- 02.33,1aly
3. 11v t Narrilaivan Diana / Iina (NaSe) 2.35,6 -- 02.33,1aly
4. 7v t SB Snäckan / (StRa) 2.32,2ly -- 02.33,2aly
5. 11v o Narrilaivan Verneri / Niko (NaSe) 2.35,3 -- 02.33,2aly
6. 9v t Narrilaivan Leidina / Leena (NaSe) 2.31,1 -- 02.33,2aly
---
7. 10v o Wilmer CRE / Shavo (NaSe) 2.34,2 -- 02.34,5aly
8. 9v t Narrilaivan Aphrodite / Riitta (NaSe) 2.34,5a -- 02.35,3aly xx
9. 9v o Narrilaivan Vilhelmo / Vili (NaSe) 2.37,9 -- 02.35,4aly
10. 11v o Narrilaivan Tardis / Amy (NaSe) 2.38,3 -- 02.38,5aly
11. 6v t Mintje v.d. Zanneshof / Minna (NaSe) 2.40,6a -- 02.39,5aly
Hylätty
9v t Narrilaivan Suvituli / Tuuli (NaSe) 2.30,6a -- - hll
P: 100ve + loimi - 50ve - 30ve - 20ve (- 10ve)
1. 14v o Narrilaivan Jörö / Jere (NaSe) 2.29,6a -- 02.25,2aly
2. 11v o Narrilaivan Darius / Ronja (NaSe) 2.30,3-- 02.25,3aly
3. 14v t Narrilaivan Lystikäs / Lyyli (NaSe) 2.25,5a-- 02.25,4aly x
4. 16v t JRR Josefina / Tierra (StRa) 2.24,5aly -- 02.25,4aly
5. 16v t Narrilaivan Javanna / Janna (NaSe) 2.25,0a -- 02.26,2aly
6. 11v t Narrilaivan Åvanna / Janna (NaSe) 2.29,1 -- 02.26,2aly
---
7. 11v o Narrilaivan Peikkokuningas / Topi (NaSe) 2.23,6a -- 02.27,2aly
8. 14v o Narrilaivan Nuhteeton / Niko (NaSe) 2.29,3a -- 02.28,2aly
9. 10v t Sumusilmun Charlotta / Lotta (NaSe) 2.29,3a-- 02.29,5aly xx
10. 14v o Narrilaivan Mörrimies / Maiju (NaSe) 2.26,5 -- 02.29,5aly xx
11. 11v o Narrilaivan Wompatti / Matti (NaSe) 2.30,1 -- 02.32,6aly
Hylätty
9v o.Toy's Mauritz-Ailina (mra) 2.33,1aly -- - hpl
P: 150ve + loimi - 75ve - 45ve - 30ve (- 15ve)
1. 17v o Muhkumohko JM / (StRa) 2.22,3aly -- 02.20,4aly x
2. 16v o Narrilaivan Ikaros / Ikke (NaSe) 2.20,5a -- 02.21,1aly
3. 14v o Peikon Poikanen / Pekko (NaSe) 2.21,4a -- 02.21,4aly
4. 14v t Narrilaivan Vilkas / Ville (NaSe) 2.23,1a -- 02.21,5aly
---
5. 16v o SB BemariPoika / (StRa) 2.19,7ly -- 02.21,5aly
6. 14v o Narrilaivan Goblin / Lenni (NaSe) 2.20,2a -- 02.21,6aly
7. 16v t Narrilaivan Rhiannon / Annie (NaSe) 2.23,3a -- 02.23,4aly x
8. 14v t Frenzy v.d. Bjeevmk / Amanda (NaSe) 2.23,3 -- 02.24,4aly xx
P: 150ve + loimi - 75ve - 45ve - 30ve (- 15ve)
1. 16v o Narrilaivan Rubert / Roni (NaSe) 2.17,5a -- 02.20,1aly x
2. 11v t SB Lumitanssi / (StRa) 2.17,5aly -- 02.20,2aly
3. 16v o SB Mehtäpeikko / (StRa) 2.17,5aly -- 02.20,3aly xx
4. 17v o Narrilaivan Daimon / Mona (NaSe) 2.17,4a -- 02.20,3aly
---
5. 16v o SB Talven Ensilumi / (StRa) 2.15,7aly -- 02.20,6aly
6. 17v o Narrilaivan Garro / Kari (NaSe) 2.11,1a -- 02.21,3aly
Lähtö 6. Ryhmäajo B-poneille avoin 1600 m
P: 70ve + loimi - 35ve - 21ve - 14ve (- 7ve)
1. 3v o Vinds Unique / Uuno (Adina) ei enn. -- 02.20,2aly
2. 10v o A.D. Baltic Prickle / Prickle (Adina) ei enn. -- 02.20,4aly x
3. 11v o A.D. Sugar Delux / Delhi (Adina) ei enn. -- 02.20,5aly
4. 3v t Eloveera NRL / Ellu (NaSe) ei enn. -- 02.21,2aly
5. 4v o Jamming NRL / Shavo (NaSe) 2.18,8 -- 02.21,3aly
---
6. 3v t Bernilla NRL / Minni (NaSe) ei enn. -- 02.21,6aly
7. 5v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) ei enn. -- 02.23,4aly xx
8. 3v o Valrus NRL / Vallu (NaSe) ei enn. -- 02.25,5aly
Hylätty
5v t Rendahl Saga / Saga (Adina) ei enn. -- - hml
P: 70ve + loimi - 35ve - 21ve - 14ve (- 7ve)
1. 9v o Ønsk Snorre / Simo (NaSe) 2.07,0a -- 02.03,1aly
2. 9v t Rio Rita NRL / Reetta (NaSe) 2.03,2a -- 02.03,1aly
3. 9v o Ønsk Halldor / Halla (NaSe) 2.07,2 -- 02.04,2aly
4. 9v t Rhonda NRL / Ronja (NaSe) 2.07,5 -- 02.04,4aly xx
5. 9v t Cilla NRL / Silja (NaSe) 2.04,1a -- 02.04,5aly
6. 9v o Ønsk Morten / Mortti (NaSe) 2.05,4a -- 02.05,4aly
---
7. 9v t Mirella NRL / Milla (NaSe) 2.08,5a -- 02.07,1aly
8. 9v t Ønsk Thyra / Tiia (NaSe) 2.03,2a -- 02.07,3aly x
9. 6v t DD Dvorah / Doora (NaSe) 2.07,2 -- 02.08,3aly
10. 7v o Lyngensyngen / (StRa) 2.03,6aly -- 02.08,4aly
Hylätty
9v t Ønsk Dagrun / Taija (NaSe) 2.06,3 -- - k
P: 100ve + loimi - 50ve - 30ve - 20ve (- 10ve)
1. 9v t Cresendo's Heija / Hellu (NaSe) 1.57,4-- 01.56,2aly xx
2. 9v t Veronika Narr / Veera (NaSe) 1.57,6a -- 01.56,3aly xx
3. 9v o Verdandi Narr / Verneri (NaSe) 1.57,3a -- 01.56,3aly
4. 10v t Humming NRL / Humma (NaSe) 58,7 -- 01.56,4aly
5. 10v t Savne Yippee / (StRa) 2.01,0aly -- 01.57,4aly x
---
6. 11v t Nasrin Kayle / Siina (NaSe) 1.57,3a -- 01.58,1aly x
7. 11v t Friida Narr / Riia (NaSe) 1.58,6 -- 01.58,3aly x
8. 10v t Kaiutin / (StRa) 2.01,2aly -- 01.58,4aly
9. 9v t Britt Astrid / Aada (NaSe) 1.56,2 -- 01.59,2aly
10. 11v t Citronfjäril B / Iina (NaSe) 1.56,3 -- 01.59,5aly xx
P: 100ve + loimi - 50ve - 30ve - 20ve (- 10ve)
1. 11v o Nasrin Jamshed / Jani (NaSe) 55,2a -- 01.51,3aly
2. 11v o Ferdinand Narr / Niilo (NaSe) 52,1 -- 01.51,3aly
3. 11v t Eowyn Narr / Oona (NaSe) 51,4 -- 01.51,5aly
4. 11v o Fool's Spyro / Sirja (NaSe) 55,5a -- 01.52,6aly
5. 11v t Nasrin Soraka / Sonja (NaSe) 1.55,3 -- 01.53,1aly xx
---
6. 11v t Nasrin Arya / Shavo (NaSe) 52,0 -- 01.54,2aly
7. 9v t Ønsk Magda / Mallu (NaSe) 55,3-- 01.55,3aly x
8. 9v o SB Aston Martin / (StRa) 1.52,8ly -- 01.55,4aly xx
Hylätty
11v o Edgar Narr / Esko (NaSe) 54,3 -- - hpl
11v t Anastasia Narr / Stella (NaSe) 52,6 -- - hml
P: 150ve + loimi - 75ve - 45ve - 30ve (- 15ve)
1. 12v o Nasrin Roshan / Ronja (NaSe) 51,2a -- 01.50,1aly
2. 11v t La Snow Faye / Eija (NaSe) 49,1a -- 01.50,2aly
3. 11v t Tundra Narr / Tiina (NaSe) 51,3 -- 01.50,3aly x
4. 16v o SB Love of my Life / (StRa) 1.48,8aly -- 01.50,5aly
5. 12v o Briego JM / (StRa) 1.48,2ly -- 01.50,5aly
6. 15v t Micaiah NRL / Miksu (NaSe) 47,8a -- 01.51,1aly
---
7. 11v o Aken Troller / Leo (NaSe) 51,3a -- 01.51,2aly
8. 11v t Aicha Narr / Anni (NaSe) 51,4-- 01.51,2aly xx
9. 13v t Janette NRL / Janni (NaSe) 47,3 -- 01.51,3aly
10. 12v t Nasrin Ghaliya / Kalle (NaSe) 51,2 -- 01.51,5aly x
11. 12v t Nasrin Soraya / Tanja (Nase) 51,2 -- 01.52,2aly
Hylätty
11v o Fracture NRL / Reetta (NaSe) 50,6a -- - hyl
P: 150ve + loimi - 75ve - 45ve - 30ve (- 15ve)
1. 12v o Nasrin Khalil / Lilja (NaSe) 47,2 -- 01.45,1aly
2. 11v o Nasrin Omar / Jenna (NaSe) 45,1 -- 01.45,1aly
3. 17v t Elvira Luned / Ellu (NaSe) 43,4 -- 01.45,1aly
4. 15v o DT Promises / (StRa) 1.46,6ly -- 01.45,3aly x
5. 13v o Toy's Bangarang / Pate (NaSe) 45,5 -- 01.45,3aly
6. 15v o Nörde NRL / Harri (NaSe) 41,4a -- 01.45,4aly x
---
7. 11v o Fool's Winset / Ville (NaSe) 43,3a -- 01.45,5aly x
8. 14v o Aken Ingvar / (StRa) 1.45,3ly (2.22.2maly) -- 01.46,3aly
9. 15v o Karkurannan Soturi / Shavo (NaSe) 46,1 -- 01.46,4aly
10. 11v o Vó Cremlinss / Reija (Nase) 41,2a -- 01.46,4aly
11. 16v t Yolanda NRL / Nanda (NaSe) 1.43,3a -- 01.47,3aly
12. 13v o SRR Leonti / (StRa) 1.46,2ly (2.23,7maly) -- 01.47,6aly
Lähtö 7. Ryhmäajo peitsareille avoin 1600 m
P: 3 500ve + loimi - 1 700ve - 1050ve - 700ve (- 350ve)
1. 9v o Soul's Refrain / Maija (Salta) p.08,2ake -- p. 01.08,3aly
2. 7v t MF Oligonice / (StRa) p. 08,2aly -- p. 01.08,4aly
3. 5v o I Make Revolution / Ville (Salta) p.11,5aly -- p. 01.10,5aly xx
4. 6v t Unique Love / Eve (Salta) p.09,2aly -- p. 01.10,6aly
---
5. 8v t Merrabell Kiin / (StRa) p. 08,8ly -- p. 01.10,6aly
6. 3v t Reinforce / Amelie (Salta) p.16,5aly -- p. 01.16,4aly
7. 2v t Battle Mistress / Ellu (Salta) p.19,5aly -- p. 01.19,5aly
Lähtö 8. Ryhmäajo lämminverisille monté avoin 1600 m
peruttu
Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille monté avoin 1600 m
P: 1 500ve + loimi - 750ve - 450ve - 300ve (- 150ve)
1. 7v t Tierra's Deluna / (StRa) 26,1ake (28,5mke) -- 01.25,2maly x
2. 7v t Repolan Sunna / Silja (RRT) 25,1 (m27,0a) -- 01.25,5maly
3. 7v o AH Koukku / Kari (RRT) 24,3a (m26,9a) -- 01.26,5maly
4. 10v t Hildegarde / (StRa) 23,3ke (26,1mke) -- 01.26,5maly
5. 8v t Tierra's Bahula / (StRa) 25,2ly (28,5maly) -- 01.27,1maly
Hylätty
8v t Repolan Pinkasu / Eevi (RRT) 25,5a (m26,6a) -- - k
Lähtö 10. Ryhmäajo A-poneille monté avoin 1100 m
P: 70ve + loimi - 35ve - 21ve - 14ve (- 7ve)
1. 15v t SB Lumikuningatar / (StRa) 2.20,2aly (2.48,1mly) -- 02.45,2maly
2. 6v o Dragon Infanta / (SS) 2.56,8ly (2.52,5maly) -- 02.50,2maly x
3. 6v t Meridianin Mella / (SS) 2.54,1ly (2.50,3maly) -- 02.50,2maly
4. 6v t Radical Roulette / Liisa (RRT) 02.40,3aly -- 02.54,4maly xx
5. 9v o.Toy's Mauritz-Ailina (mra) 2.33,1aly (m3.01,5aly)-- 02.54,5maly x
6. 14v t SB Vipeltäjä / (StRa) 2.26,1aly (2.35,2mly) -- 02.55,2maly xx
---
7. 18v o A.D. Abbeyfield Joseph / Josh (Adina) 3.00,4 (ei m-enn.) -- 02.55,4maly
8. 6v t Nerissa Duán / Minka (RRT) 02.37,2ly -- 02.56,5maly xx
9. 11v t Narrilaivan Megalomania / (StRa) 2.28,2aly (2.37,3mly) -- 02.56,5maly
10. 6v t Snakeisle Scorpion Queen / (SS) 2.54,7ly (2.50,3maly) -- 02.56,6maly
11. 6v o Vincent Go / Henni (RRT) 02.40,2aly -- 02.57,3maly xx
12. 17v t A.D. Beauty Ain't Easy / Emma (Adina) 2.33,3 (ei m-enn.) -- 03.00,4maly
Lähtö 11. Ryhmäajo B-poneille monté avoin 1600 m
P: 100ve + loimi - 50ve - 30ve - 20ve (- 10ve)
1. 8v t SB Breler / Stra 2.12,6aly (2.00,0mly) -- 01.58,2maly
2. 6v o Cresendon Godric / Henni (RRT) 02.08,9aly -- 02.16,2maly xx
3. 17v t SB Darling / (StRa) 1.58,8aly (2.22,7maly) -- 02.19,5maly
4. 6v o GW Kåre / Elviira (RRT) 02.14,6aly -- 02.21,4maly
---
5. 5v o Victor Rem / (StRa) 2.03,1aly (2.21,9mly) -- 02.21,4maly
6. 5v t Toy's Agata / Eetu (RRT) 02.18,2aly -- 02.25,3maly
7. 6v t Thiara B / Helmi (RRT) 02.18,6aly -- 02.27,4maly xx