PLJ sileä 23.4.2011 (+ Micram GP 4. osakilpailu) - tulokset
Lähetetty: 11. Maalis 2011 12:58
Sileät laukat ja Micram GP:n osakilpailu 23.04.2011
Normaalien sileiden laukkojen lisäksi tarjolla Micram GP:n neljäs ja viimeinen osakilpailu! Kiitos kaikille osallistuneille ja onnea voittajille!
Tulokset
x 1. Group 1, maiden 2F D, open 3-15 yo
P: 1000 - 600 - 400 - 200 v
1. 3v she-t Laugh At The Devil - om. Hardcore Shetlands
2. 3v she-t Beat You Whenever - om. Hardcore Shetlands
3. 4v cas-t Lilya - om. Torndal
4. 3v she-t Try To Catch Me - om. Hardcore Shetlands
x 2. Group 1, maiden 3F D, open 3-15 yo
P: 2000 - 1200 - 800 - 400 v
1. 3v she-t Not In This Life - om. Hardcore Shetlands
2. 3v she-t Ready To Die - om. Hardcore Shetlands
3. 3v she-t Guilty - om. Hardcore Shetlands
x 3. Group 1, allowance 3F D, open 4-15 yo
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 6v she-t Primal Scream - om. Hardcore Shetlands
2. 4v cas-t Cleopatra - om. Torndal
3. 6v she-t Finally Free - om. Hardcore Shetlands
4. 5v she-t From Fantasy - om. Hardcore Shetlands
5. 4v cas-o Kristan - om. Torndal
6. 4v wA-t Blaenwigh Juliet - om. Torndal
x 4. Group 1, grade III 3F D, open 4-15 yo
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 4v bsp-o Northborgs Baroque - om. Torndal
2. 6v she-t No More Me - om. Hardcore Shetlands
3. 5v she-t Rock My World - om. Hardcore Shetlands
4. 4v cas-t Southern Danischka - om. Torndal
5. 4v cas-o Nathanio - om. Torndal
x 5. Group 1, grade II 4F D, open 4-15 yo
P: 8000 - 4800 - 3200 - 1600 v
1. 5v she-t Plan X - om. Hardcore Shetlands
2. 4v bsp-t Minnie Mouse - om. Torndal
3. 5v she-t Blooddawn - om. Hardcore Shetlands
x 6. Group 2, maiden 2F D, open 3-15 yo
Peruttu
7v russ-o Stens Juniper - om. Ruutila
x 7. Group 2, maiden 3F D, open 3-15 yo
Peruttu
6v russ-t Stens Lisbet - om. Ruutila
x 8. Group 2, allowance 3F D, open 4-15 yo
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 5v wB-t Celfos Juniper - om. Torndal
2. 4v russ-t Vivianna - om. Torndal
3. 6v russ-o Ganesha - om. Ruutila
4. 4v bsp-t Miss Boo - om. Torndal
x 9. Group 2, grade III 4F D, open 4-15 yo
Peruttu
4v russ-t Kissekatt - om. Torndal
4v bsp-o Intelligence - om. Torndal
x 10. Group 2, grade II 5F D, open 4-15 yo
P: 8000 - 4800 - 3200 - 1600 v
1. 5v wB-o Korrocks Goldrush - om. Torndal
2. 6v sant-o The Max Macho Man - om. Micram Raceponies
3. 5v wA-t Mellbos Eerica - om. Torndal
x 11. Group 3, maiden 3F D, open 3-15 yo
Peruttu
3v nf-o Kinscroft Ecstasy - om. Torndal
x 12. Group 3, maiden 4F D, open 3-15 yo
Peruttu
x 13. Group 3, allowance 4F D, open 4-15 yo
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 5v nf-t Whithalls Vanilla - om. Torndal
2. 5v conn-t Pennywell Daffodil - om. Emma/Anfarwol Acres
3. 5v aus-t Annabel Lee - om. Torndal
4. 5v aus-o Tomahawk - om. Torndal
x 14. Group 3, grade III 5F D, open 4-15 yo
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 5v aus-t Contessa - om. Torndal
2. 5v conn-o Fray Fellow - om. Emma/Anfarwol Acres
3. 4v nf-t Princess Fairy - om. Torndal
x 15. Group 3, grade II 5F D, open 4-15 yo - Micram GP:n osakilpailu
Peruttu
x 16. Group 4, maiden 3F D, open 3-15 yo
Peruttu
4v qp-t Liquoricious - om. Torndal
x 17. Group 4, maiden 4F D, open 3-15 yo
Peruttu
x 18. Group 4, allowance 4F D, open 4-15 yo
Peruttu
4v qp-o NN Whatsoever - om. Torndal
x 19. Group 4, grade III 5F D, open 4-15 yo
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 4v qp-o Salesman - om. Torndal
2. 8v rp-t Jågen Adorable - om. Micram Raceponie
3. 4v qp-t Bless Her - om. Torndal
x 20. Group 4, grade II 5F D, open 4-15 yo
Peruttu
5v rp-t Idyllens Rapidash - om. läjä
4v qp-o KCR Windknight - om. Torndal
Sanastoa
x CAS - laukkamaailmassa yleisesti käytetty ikääntymisjärjestelmä, jonka käyttöä suositellaan
x Ryhmä 1. Pienet ponit (säkäkorkeus 114,9 cm ja alle)
x Ryhmä 2. Keskisuuret ponit (säkäkorkeus 115 cm - 129,9 cm)
x Ryhmä 3. Suuret ponit (säkäkorkeus 130 cm - 148 cm)
x Ryhmä 4. Ponit, joilla suvussa laukkarotuja (säkäkorkeus max. 148cm)
x Maiden - poni, joka ei ole koskaan voittanut (maiden) lähtöä
x Allowance - maiden lähdön voittanut poni
x Grade III (G3) - allowance lähdön voittanut poni
x Grade II (G2) - grade III:n voittanut poni
x Grade I (G1) - grade II:n voittanut poni (juostaan vain arvokilpailulähtöinä)
x Furlong (f) - 1f = 1/8 mile = 200 m
x Dirt (D) - hiekkapohja
x Turf (T) - nurmipohja
x 3yo - avoin vain ilmoitetun numeron ikäisille, esim. vain 3 vuotiaille
x 4yo+ - avoin ilmoitetun numeron ikäisille ja siitä ylöspäin, esim. 4 vuotta tai enemmän
x open - avoin sekä oreille ja tammoille
x colts - avoin oreille (ja ruunille)
x fillies - avoin tammoille
Normaalien sileiden laukkojen lisäksi tarjolla Micram GP:n neljäs ja viimeinen osakilpailu! Kiitos kaikille osallistuneille ja onnea voittajille!
Tulokset
x 1. Group 1, maiden 2F D, open 3-15 yo
P: 1000 - 600 - 400 - 200 v
1. 3v she-t Laugh At The Devil - om. Hardcore Shetlands
2. 3v she-t Beat You Whenever - om. Hardcore Shetlands
3. 4v cas-t Lilya - om. Torndal
4. 3v she-t Try To Catch Me - om. Hardcore Shetlands
x 2. Group 1, maiden 3F D, open 3-15 yo
P: 2000 - 1200 - 800 - 400 v
1. 3v she-t Not In This Life - om. Hardcore Shetlands
2. 3v she-t Ready To Die - om. Hardcore Shetlands
3. 3v she-t Guilty - om. Hardcore Shetlands
x 3. Group 1, allowance 3F D, open 4-15 yo
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 6v she-t Primal Scream - om. Hardcore Shetlands
2. 4v cas-t Cleopatra - om. Torndal
3. 6v she-t Finally Free - om. Hardcore Shetlands
4. 5v she-t From Fantasy - om. Hardcore Shetlands
5. 4v cas-o Kristan - om. Torndal
6. 4v wA-t Blaenwigh Juliet - om. Torndal
x 4. Group 1, grade III 3F D, open 4-15 yo
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 4v bsp-o Northborgs Baroque - om. Torndal
2. 6v she-t No More Me - om. Hardcore Shetlands
3. 5v she-t Rock My World - om. Hardcore Shetlands
4. 4v cas-t Southern Danischka - om. Torndal
5. 4v cas-o Nathanio - om. Torndal
x 5. Group 1, grade II 4F D, open 4-15 yo
P: 8000 - 4800 - 3200 - 1600 v
1. 5v she-t Plan X - om. Hardcore Shetlands
2. 4v bsp-t Minnie Mouse - om. Torndal
3. 5v she-t Blooddawn - om. Hardcore Shetlands
x 6. Group 2, maiden 2F D, open 3-15 yo
Peruttu
7v russ-o Stens Juniper - om. Ruutila
x 7. Group 2, maiden 3F D, open 3-15 yo
Peruttu
6v russ-t Stens Lisbet - om. Ruutila
x 8. Group 2, allowance 3F D, open 4-15 yo
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 5v wB-t Celfos Juniper - om. Torndal
2. 4v russ-t Vivianna - om. Torndal
3. 6v russ-o Ganesha - om. Ruutila
4. 4v bsp-t Miss Boo - om. Torndal
x 9. Group 2, grade III 4F D, open 4-15 yo
Peruttu
4v russ-t Kissekatt - om. Torndal
4v bsp-o Intelligence - om. Torndal
x 10. Group 2, grade II 5F D, open 4-15 yo
P: 8000 - 4800 - 3200 - 1600 v
1. 5v wB-o Korrocks Goldrush - om. Torndal
2. 6v sant-o The Max Macho Man - om. Micram Raceponies
3. 5v wA-t Mellbos Eerica - om. Torndal
x 11. Group 3, maiden 3F D, open 3-15 yo
Peruttu
3v nf-o Kinscroft Ecstasy - om. Torndal
x 12. Group 3, maiden 4F D, open 3-15 yo
Peruttu
x 13. Group 3, allowance 4F D, open 4-15 yo
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 5v nf-t Whithalls Vanilla - om. Torndal
2. 5v conn-t Pennywell Daffodil - om. Emma/Anfarwol Acres
3. 5v aus-t Annabel Lee - om. Torndal
4. 5v aus-o Tomahawk - om. Torndal
x 14. Group 3, grade III 5F D, open 4-15 yo
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 5v aus-t Contessa - om. Torndal
2. 5v conn-o Fray Fellow - om. Emma/Anfarwol Acres
3. 4v nf-t Princess Fairy - om. Torndal
x 15. Group 3, grade II 5F D, open 4-15 yo - Micram GP:n osakilpailu
Peruttu
x 16. Group 4, maiden 3F D, open 3-15 yo
Peruttu
4v qp-t Liquoricious - om. Torndal
x 17. Group 4, maiden 4F D, open 3-15 yo
Peruttu
x 18. Group 4, allowance 4F D, open 4-15 yo
Peruttu
4v qp-o NN Whatsoever - om. Torndal
x 19. Group 4, grade III 5F D, open 4-15 yo
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 4v qp-o Salesman - om. Torndal
2. 8v rp-t Jågen Adorable - om. Micram Raceponie
3. 4v qp-t Bless Her - om. Torndal
x 20. Group 4, grade II 5F D, open 4-15 yo
Peruttu
5v rp-t Idyllens Rapidash - om. läjä
4v qp-o KCR Windknight - om. Torndal
Sanastoa
x CAS - laukkamaailmassa yleisesti käytetty ikääntymisjärjestelmä, jonka käyttöä suositellaan
x Ryhmä 1. Pienet ponit (säkäkorkeus 114,9 cm ja alle)
x Ryhmä 2. Keskisuuret ponit (säkäkorkeus 115 cm - 129,9 cm)
x Ryhmä 3. Suuret ponit (säkäkorkeus 130 cm - 148 cm)
x Ryhmä 4. Ponit, joilla suvussa laukkarotuja (säkäkorkeus max. 148cm)
x Maiden - poni, joka ei ole koskaan voittanut (maiden) lähtöä
x Allowance - maiden lähdön voittanut poni
x Grade III (G3) - allowance lähdön voittanut poni
x Grade II (G2) - grade III:n voittanut poni
x Grade I (G1) - grade II:n voittanut poni (juostaan vain arvokilpailulähtöinä)
x Furlong (f) - 1f = 1/8 mile = 200 m
x Dirt (D) - hiekkapohja
x Turf (T) - nurmipohja
x 3yo - avoin vain ilmoitetun numeron ikäisille, esim. vain 3 vuotiaille
x 4yo+ - avoin ilmoitetun numeron ikäisille ja siitä ylöspäin, esim. 4 vuotta tai enemmän
x open - avoin sekä oreille ja tammoille
x colts - avoin oreille (ja ruunille)
x fillies - avoin tammoille