PLJ sileä 10.05.2011 - Tulokset

PLJ sileä 10.05.2011 - Tulokset

ViestiKirjoittaja Tierra » 20. Huhti 2011 14:21

PLJ:n alaiset ponilaukat 10.05.2011

Micram järjesti Ponilaukkaosaston alaiset ponilaukkakilpailut. Kiitos kaikille osallistuneille ja onnea voittajille!

Vastuuhenkilönä toimi Tierra

Tulokset
x 1. Group 1, maiden 2F D, open 3-15 yo
P: 1000 - 600 - 400 - 200 v
1. 6v she-o Chadwick PA - om. Presta Racing Center
2. 5v she-t Shadow In My Heart - om. Hardcore Shetlands
3. 5v she-t Tell Me No More - om. Hardcore Shetlands
4. 5v she-t Actin' Like Hero - om. Hardcore Shetlands
5. 3v she-t Hardcore Caoileann - om. Presta Racing Center

x 2. Group 1, maiden 3F D, open 3-15 yo
P: 2000 - 1200 - 800 - 400 v
1. 6v she-t Faith PA - om. Presta Racing Center
2. 6v she-t Germaine PA - om. Presta Racing Center
3. 5v she-t My Hero - om. Hardcore Shetlands
4. 5v she-t Animate Me - om. Hardcore Shetlands
5. 5v she-t The Voice In Your Head - om. Hardcore Shetlands

x 3. Group 1, allowance 3F D, open 4-15 yo
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 4v she-t Something's Wrong - om. Hardcore Shetlands
2. 5v she-t Let the Angels Commit - om. Presta Racing Center
3. 5v she-o Fallin Troubles - om. Hardcore Shetlands
4. 4v she-t He Wasn't Mine - om. Hardcore Shetlands
5. 4v she-o Elevator Love Letter - om. Presta Racing Center

x 4. Group 1, grade III 3F D, open 4-15 yo
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 5v she-t Why Worry - om. Hardcore Shetlands
2. 4v she-t Cruel Little One - om. Hardcore Shetlands
3. 4v she-t Emerencia - om. Hardcore Shetlands
4. 9v she-t Eva v.d. Unpleasantville - om. Maruschka

x 5. Group 1, grade II 4F D, open 4-15 yo
P: 8000 - 4800 - 3200 - 1600 v
1. 9v she-o Stoirm Ghaoithe - om. Presta Racing Center
2. 9v she-t Slat Tomhais - om. Presta Racing Center
3. 5v she-t Blooddawn - om. Hardcore Shetlands

x 6. Group 2, maiden 2F D, open 3-15 yo
P: 1000 - 600 - 400 - 200 v
1. 4v cctg-t Jayne for Auro - om. Chigeon ponies
2. 3v cctg-t Chigeon Qeila - om. Chigeon ponies
3. 3v cctg-t Chigeon Nadja - om. Chigeon ponies

x 7. Group 2, maiden 3F D, open 3-15 yo
P: 2000 - 1200 - 800 - 400 v
1. 3v cctg-t Chigeon Wiwi - om. Chigeon ponies
2. 4v wB-t Anfarwol Rhosmair - om. sandi/Anfarwol Acres
3. 8v cctg-t Oatherine - om. Chigeon ponies
4. 7v wB-t Caswell Morfa - om. sandi/Anfarwol Acres
5. 4v cctg-t Chigeon Laurel - om. Chigeon ponies
6. 4v wB-t Anfarwol Draenen Wen - om. sandi/Anfarwol Acres

x 8. Group 2, allowance 3F D, open 4-15 yo
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 4v cctg-o Cyrus for Auro - om. Chigeon ponies
2. 4v cctg-o Chace for Auro - om. Chigeon ponies
3. 7v wB-t Argoed Bettws - om. sandi/Anfarwol Acres
4. 4v cctg-o Chigeon Taro - om. Chigeon ponies

x 9. Group 2, grade III 4F D, open 4-15 yo
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 9v cctg-o Can't move on - om. Chigeon ponies
2. 6v cctg-o Connor for Auro - om. Chigeon ponies
3. 7v cctg-t Pretty Smile - om. Chigeon ponies

x 10. Group 2, grade II 5F D, open 4-15 yo
Peruttu
6v cctg-t Flori for Auro - om. Chigeon ponies
9v cctg-t Heartache - om. Chigeon ponies

x 11. Group 3, maiden 3F D, open 3-15 yo
P: 1000 - 600 - 400 - 200 v
1. 6v wB-t Coasthoeve's Jeanne - om. sandi/Anfarwol Acres
2. 6v wB-t Coasthoeve's Felisia - om. sandi/Anfarwol Acres
3. 8v conn-t Charmaine - om. Tytti S

x 12. Group 3, maiden 4F D, open 3-15 yo
Peruttu
6v wB-t Llyghon Georgina - om. sandi/Anfarwol Acres
6v wB-o Noob's Travis - om. sandi/Anfarwol Acres

x 13. Group 3, allowance 4F D, open 4-15 yo
Peruttu
5v conn-t Pennywell Daffodil - om. Emma/Anfarwol Acres
5v conn-t What? Show It Chig - om. Chigeon ponies

x 14. Group 3, grade III 5F D, open 4-15 yo
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 5v wB-t Caradoc Luned - om. sandi/Anfarwol Acres
2. 8v conn-o Astere Palace - om. Tytti S
3. 5v conn-o Fray Fellow - om. Emma/Anfarwol Acres
4. 9v vh-o Ba Binh CUC - om. Chigeon ponies
5. 5v wB-o Caradoc Dewey - om. sandi/Anfarwol Acres

x 15. Group 3, grade II 5F D, open 4-15 yo
Peruttu
9v wB-o Roshill Pink Panther - om. sandi/Anfarwol Acres

x 16. Group 4, maiden 3F D, open 3-15 yo
P: 1000 - 600 - 400 - 200 v
1. 3v rist-o Ddanilo Chig - om. Chigeon ponies
2. 3v rist-o Fightwinner Chig - om. Chigeon ponies
3. 3v rist-o Mr Eximia Chig - om. Chigeon ponies

x 17. Group 4, maiden 4F D, open 3-15 yo
P: 2000 - 1200 - 800 - 400 v
1. 5v rp-o Underpar Pemberley - om. Maatila Pemberley
2. 4v rist-o Taidepommi Chig - om. Chigeon ponies
3. 5v rp-r Venijboom - om. Chigeon ponies
4. 5v rp-r Rodos II - om. Chigeon ponies

x 18. Group 4, allowance 4F D, open 4-15 yo
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 7v rp-r Broken Dream - om. Chigeon ponies
2. 4v rist-t Dropp Debbie Chig - om. Chigeon ponies
3. 5v rp-t Uniq Pemberley - om. Maatila Pemberley
4. 8v rp-r Stupid but fast - om. Chigeon ponies

x 19. Group 4, grade III 5F D, open 4-15 yo
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 5v rp-t One-Two-Tre-Go - om. Chigeon ponies
2. 8v rp-t Heartbroke - om. Chigeon ponies
3. 11v rp-r Candyland's Eater - om. Chigeon ponies

x 20. Group 4, grade II 5F D, open 4-15 yo
P: 8000 - 4800 - 3200 - 1600 v
1. 9v rp-r Always Charlie - om. Chigeon ponies
2. 10v rp-r Always So Stupid - om. Chigeon ponies
3. 8v rp-t Fleck an Nase - om. Chigeon ponies


Sanastoa
x CAS - laukkamaailmassa yleisesti käytetty ikääntymisjärjestelmä, jonka käyttöä suositellaan
x Ryhmä 1. Pienet ponit (säkäkorkeus 114,9 cm ja alle)
x Ryhmä 2. Keskisuuret ponit (säkäkorkeus 115 cm - 129,9 cm)
x Ryhmä 3. Suuret ponit (säkäkorkeus 130 cm - 148 cm)
x Ryhmä 4. Ponit, joilla suvussa laukkarotuja (säkäkorkeus max. 148cm)
x Maiden - poni, joka ei ole koskaan voittanut (maiden) lähtöä
x Allowance - maiden lähdön voittanut poni
x Grade III (G3) - allowance lähdön voittanut poni
x Grade II (G2) - grade III:n voittanut poni
x Grade I (G1) - grade II:n voittanut poni (juostaan vain arvokilpailulähtöinä)
x Furlong (f) - 1f = 1/8 mile = 200 m
x Dirt (D) - hiekkapohja
x Turf (T) - nurmipohja
x 3yo - avoin vain ilmoitetun numeron ikäisille, esim. vain 3 vuotiaille
x 4yo+ - avoin ilmoitetun numeron ikäisille ja siitä ylöspäin, esim. 4 vuotta tai enemmän
x open - avoin sekä oreille ja tammoille
x colts - avoin oreille (ja ruunille)
x fillies - avoin tammoille
Tierra
Site Admin
 
Viestit: 1294
Liittynyt: 15. Helmi 2011 12:39

Re: PLJ sileä 10.05.2011

ViestiKirjoittaja Tilli » 08. Touko 2011 12:19

x 17. Group 4, maiden 4F D, open 3-15 yo
5v rp-o Underpar Pemberley - om. Maatila Pemberley

x 18. Group 4, allowance 4F D, open 4-15 yo
5v rp-t Uniq Pemberley - om. Maatila Pemberley
Tilli
 
Viestit: 1
Liittynyt: 08. Touko 2011 12:16

Re: PLJ sileä 10.05.2011

ViestiKirjoittaja Emma » 09. Touko 2011 16:52

x 13. Group 3, allowance 4F D, open 4-15 yo
5v conn-t Pennywell Daffodil - om. Emma/Anfarwol Acres

x 14. Group 3, grade III 5F D, open 4-15 yo
5v conn-o Fray Fellow - om. Emma/Anfarwol Acres
Emma
 

Re: PLJ sileä 10.05.2011

ViestiKirjoittaja sandi » 09. Touko 2011 16:59

x 7. Group 2, maiden 3F D, open 3-15 yo
4v wB-t Anfarwol Draenen Wen - om. sandi/Anfarwol Acres
4v wB-t Anfarwol Rhosmair - om. sandi/Anfarwol Acres
7v wB-t Caswell Morfa - om. sandi/Anfarwol Acres

x 8. Group 2, allowance 3F D, open 4-15 yo
7v wB-t Argoed Bettws - om. sandi/Anfarwol Acres

x 11. Group 3, maiden 3F D, open 3-15 yo
6v wB-t Coasthoeve's Felisia - om. sandi/Anfarwol Acres
6v wB-t Coasthoeve's Jeanne - om. sandi/Anfarwol Acres

x 12. Group 3, maiden 4F D, open 3-15 yo
6v wB-t Llyghon Georgina - om. sandi/Anfarwol Acres
6v wB-o Noob's Travis - om. sandi/Anfarwol Acres

x 14. Group 3, grade III 5F D, open 4-15 yo
5v wB-o Caradoc Dewey - om. sandi/Anfarwol Acres
5v wB-t Caradoc Luned - om. sandi/Anfarwol Acres

x 15. Group 3, grade II 5F D, open 4-15 yo
9v wB-o Roshill Pink Panther - om. sandi/Anfarwol Acres
sandi
 

Re: PLJ sileä 10.05.2011

ViestiKirjoittaja taffel » 09. Touko 2011 17:17

Lähtö 1
5v she-t Actin' Like Hero - om. Hardcore Shetlands
5v she-t Shadow In My Heart - om. Hardcore Shetlands
5v she-t Tell Me No More - om. Hardcore Shetlands

Lähtö 2
5v she-t Animate Me - om. Hardcore Shetlands
5v she-t My Hero - om. Hardcore Shetlands
5v she-t The Voice In Your Head - om. Hardcore Shetlands

Lähtö 3
4v she-t Something's Wrong - om. Hardcore Shetlands
5v she-o Fallin Troubles - om. Hardcore Shetlands
4v she-t He Wasn't Mine - om. Hardcore Shetlands

Lähtö 4
4v she-t Cruel Little One - om. Hardcore Shetlands
5v she-t Why Worry - om. Hardcore Shetlands
4v she-t Emerencia - om. Hardcore Shetlands

Lähtö 5
5v she-t Blooddawn - om. Hardcore Shetlands
taffel
 

Re: PLJ sileä 10.05.2011

ViestiKirjoittaja Tuire N. » 09. Touko 2011 19:57

Lähtö 1
3v she-t Hardcore Caoileann - om. Presta Racing Center
6v she-o Chadwick PA - om. Presta Racing Center

Lähtö 2
6v she-t Faith PA - om. Presta Racing Center
6v she-t Germaine PA - om. Presta Racing Center

Lähtö 3
5v she-t Let the Angels Commit - om. Presta Racing Center
4v she-o Elevator Love Letter - om. Presta Racing Center

Lähtö 4
9v she-t Eva v.d. Unpleasantville - om. Maruschka

Lähtö 5
9v she-o Stoirm Ghaoithe - om. Presta Racing Center
9v she-t Slat Tomhais - om. Presta Racing Center
Tuire N.
 

Re: PLJ sileä 10.05.2011

ViestiKirjoittaja Nintsu » 10. Touko 2011 08:31

x 6. Group 2, maiden 2F D, open 3-15 yo
3v cctg-t Chigeon Qeila - om. Chigeon ponies
3v cctg-t Chigeon Nadja - om. Chigeon ponies
4v cctg-t Jayne for Auro - om. Chigeon ponies

x 7. Group 2, maiden 3F D, open 3-15 yo
8v cctg-t Oatherine - om. Chigeon ponies
4v cctg-t Chigeon Laurel - om. Chigeon ponies
3v cctg-t Chigeon Wiwi - om. Chigeon ponies

x 8. Group 2, allowance 3F D, open 4-15 yo
4v cctg-o Chigeon Taro - om. Chigeon ponies
4v cctg-o Cyrus for Auro - om. Chigeon ponies
4v cctg-o Chace for Auro - om. Chigeon ponies

x 9. Group 2, grade III 4F D, open 4-15 yo
6v cctg-o Connor for Auro - om. Chigeon ponies
9v cctg-o Can't move on - om. Chigeon ponies
7v cctg-t Pretty Smile - om. Chigeon ponies

x 10. Group 2, grade II 5F D, open 4-15 yo
6v cctg-t Flori for Auro - om. Chigeon ponies
9v cctg-t Heartache - om. Chigeon ponies

x 13. Group 3, allowance 4F D, open 4-15 yo
5v conn-t What? Show It Chig - om. Chigeon ponies

x 14. Group 3, grade III 5F D, open 4-15 yo
9v vh-o Ba Binh CUC - om. Chigeon ponies

x 16. Group 4, maiden 3F D, open 3-15 yo
3v rist-o Ddanilo Chig - om. Chigeon ponies
3v rist-o Mr Eximia Chig - om. Chigeon ponies
3v rist-o Fightwinner Chig - om. Chigeon ponies

x 17. Group 4, maiden 4F D, open 3-15 yo
5v rp-r Venijboom - om. Chigeon ponies
5v rp-r Rodos II - om. Chigeon ponies
4v rist-o Taidepommi Chig - om. Chigeon ponies

x 18. Group 4, allowance 4F D, open 4-15 yo
7v rp-r Broken Dream - om. Chigeon ponies
8v rp-r Stupid but fast - om. Chigeon ponies
4v rist-t Dropp Debbie Chig - om. Chigeon ponies

x 19. Group 4, grade III 5F D, open 4-15 yo
11v rp-r Candyland's Eater - om. Chigeon ponies
8v rp-t Heartbroke - om. Chigeon ponies
5v rp-t One-Two-Tre-Go - om. Chigeon ponies

x 20. Group 4, grade II 5F D, open 4-15 yo
10v rp-r Always So Stupid - om. Chigeon ponies
8v rp-t Fleck an Nase - om. Chigeon ponies
9v rp-r Always Charlie - om. Chigeon ponies
Nintsu
 


Paluu Ponilaukat

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa

cron