Micram Raceponiesissa PLJ:n alaiset ponilaukat
Vastuuhenkilönä tuttuun tapaan Tierra
Tulokset
x 1. ryhmälle 1, maiden 400 metriä, avoinna 3-15 vuotiaille
P: 2000 - 1200 - 800 - 400 v
1. 4v she-t Presta Bridget - om. Presta Racing Center
2. 5v she-t Oh The Agony - om. Nidavellir
3. 4v wm-t Carys Twn - om. Presta Racing Center
4. 5v she-t Lynwood Shanelle - om. Breawa
5. 6v she-o Poor Soul - om. Nidavellir
6. 4v she-t Sweet Cupcake - om. Nidavellir
7. 6v she-t Sweet Miss America - om. Breawa
8. 4v she-t Daisy-Jo - Om. Nenna
9. 4v wm-t Bronwen Gwyn - om. Presta Racing Center
x 2. ryhmälle 1, allowance 600 metriä, avoinna 4-15 vuotiaille
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 4v she-t Bria Eleventh Hour - om. Nenna
2. 5v she-o Aerosmith Blue - Micram Raceponies
3. 5v she-t Glitter Kiss - om. Nidavellir
4. 5v she-o Knap Aanblik - om. Nidavellir
5. 7v she-o Presta Ildwin - Micram Raceponies
6. 5v she-t Rock Rock 'Til U Drop - om. Breawa
7. 7v she-t Full of Fun - om. Nenna
x 3. ryhmälle 1, grade III 600 metriä, avoinna 4-15 vuotiaille
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
1. 5v she-o Sir Dream - Micram Raceponies
2. 6v she-t Hero To Us - om. Presta Racing Center
3. 5v she-o Sin After Sin - om. Nidavellir
x 4. ryhmälle 1, grade II 800 metriä, avoinna 4-15 vuotiaille
P: 8000 - 4800 - 3200 - 1600 v
1. 5v she-o Plant Marks Honey - Micram Raceponies
2. 7v she-o Presta Richmond - om. Presta Racing Center
3. 6v cas-o AB Faramarz - om. Nidavellir
x 5. ryhmälle 2, maiden 400 metriä, avoinna 3-15 vuotiaille
P: 2000 - 1200 - 800 - 400 v
1. 7v wB-t Tango Top Regis - om. Moana part breds
2. 5v gr-t Niels Kitta - om. Breawa
3. 3v wA-t Somebody Nobody - om. Nidavellir
4. 5v rp-t Dear Alice - om. Nidavellir
5. 6v wB-t Cefin Morwenna - om. Breawa
6. 10v sant-o Örn - Micram Raceponies
7. 4v wm-t Orendy - om. Breawa
8. 4v wB-t Odyssy - om. Moana part breds
9. 4v rp-t Diablerie - om. Nidavellir
x 6. ryhmälle 2, allowance 600 metriä, avoinna 4-15 vuotiaille
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 6v wB-o Numbo II - Micram Raceponies
2. 7v wB-t Breathless - Micram Raceponies
3. 6v wA-o No Rain Today - om. Nidavellir
x 7. ryhmälle 2, grade III 600 metriä, avoinna 4-15 vuotiaille
P: 6000 - 3600 - 2400 - 1200 v
PERUTTU
x 8. ryhmälle 2, grade II 800 metriä, avoinna 4-15 vuotiaille
PERUTTU
x 9. ryhmälle 3, maiden 400 metriä, avoinna 3-15 vuotiaille
P: 2000 - 1200 - 800 - 400 v
1. 3v wel-o Mic Vegas II - Micram Raceponies
2. 4v lew-o Sughs Danap'n - om. Nidavellir
3. 6v nf-o Santa Hates You - om. Nidavellir
4. 3v conn-o Virtuoso - om. Alexiina C.
5. 5v nf-o Royal Debut - om. Nidavellir
6. 3v wel-t Mic Radonnán - om. Di
7. 5v nf-o Panoramic Loran - Micram Raceponies
8. 3v wpb-t Darkness Chewy - om. Moana part breds
9. 4v conn-o Fables Tutted - Micram Raceponies
x 10. ryhmälle 3, allowance 600 metriä, avoinna 4-15 vuotiaille
P: 4000 - 2400 - 1600 - 800 v
1. 5v nf-o Good God - om. Nidavellir
2. 4v nf-t SF Serafin - om. Nidavellir
3. 5v nf-t Caetlin WEE - om. Breawa
x 11. ryhmälle 3, grade III 800 metriä, avoinna 4-15 vuotiaille
PERUTTU
6v conn-t Diamond Kisses - om. mori-mori
x 12. ryhmälle 3, grade II 1000 metriä, avoinna 4-15 vuotiaille
PERUTTU
Sanastoa
x CAS - laukkamaailmassa yleisesti käytetty ikääntymisjärjestelmä, jonka käyttöä suositellaan
x Ryhmä 1. Pienet ponit (säkäkorkeus 114,9 cm ja alle)
x Ryhmä 2. Keskisuuret ponit (säkäkorkeus 115 cm - 129,9 cm)
x Ryhmä 3. Suuret ponit (säkäkorkeus 130 cm - 148 cm)
x Maiden - poni, joka ei ole koskaan voittanut (maiden) lähtöä
x Allowance - maiden lähdön voittanut poni
x Grade III (G3) - allowance lähdön voittanut poni
x Grade II (G2) - grade III:n voittanut poni
x Grade I (G1) - grade II:n voittanut poni (juostaan vain arvokilpailulähtöinä)