Ravien Puolesta eli RaPu seuran järjestämät VRER:n alaiset ravitRaPu järjestää VRER:n alaiset ravit. Ravit juostaan
Starberryn radalla. Lähtöjä on joka rodulle ja tasolle, sekä monella eri matkalla. Paikalla buffet josta saa niin makeaa kuin suolaista purtavaa, sekä tietenkin juotavaa. Lapsille on järjestetty valvottu leikkipaikka ja poniajelua. Lähdöt täyttyvät nopeimmat ensin -periaatteella, joten ilmoittauduthan heti. Lue sitä ennen huolella säännöt ja rajoitukset, jotta turhilta osallistumisten hylkäämisiltä vältyttäisiin. Yleisölle vapaa pääsy. Tervetuloa!
Vastuuhenkilönä tuttuun tapaan Tierra
TuloksetLähtö 1. Ryhmäajo 2v lämminverisille 1600 mP: 600v + loimi - 300v - 180v - 120v (- 60v)1. 2v t Dear Lady Snilli / (SnRa) 20,6a -- 01.19,1aly
2. 2v t P.P. Maruzella / Nikke (Piilo) ei enn - 01.19,2aly
3. 2v o Elegance V.R / Onttu (VAL) 19,5 -- 01.19,5aly
4. 2v t Love Me I'm Famous / (SnRa) 21,3 -- 01.19,6aly
---
5. 2v o Gallifrey Hit / Korpela (HiiS) 25,1 - 01.20,5aly x
6. 2v t Hayley Hit / Pitkälä (HiiS) 24,1ke - 01.21,5aly
7. 2v t Bling Priscilla SWE / Mikael (VAL) 21,1 -- 01.22,6aly xx
Hylätty
2v o Valentino / Laura (Piilo) 19,2 - - hyl
Lähtö 2. Ryhmäajo lämminverisille yli 1.18,0 aikaisille sekä ennätyksettömille 1600 mP: 1 000v + loimi - 500v - 300v - 200v (- 100v)1. 4v t Godspeed SIR! / Suomalainen (HiiS) ei enn.- 01.18,2aly xx
2. 4v o He's My Idiot / Mariella (SRR) 1.19,3 - 01.18,2aly
3. 3v o Yellow Speed / (SnRa) 20,5 -- 01.18,3aly x
4. 3v t Red Wine / Laura (Piilo) ei enn - 01.19,1aly xx
---
5. 3v o Possibility / Jussi (VAL) 18,5 -- 01.19,5aly
6. 3v o Positively V.R / Mikael (VAL) 19,5 -- 01.19,9aly
7. 3v t Rin Balance V.R / Onttu (VAL) 18,2 -- 01.20,4aly xx
Hylätty
3v o Spoiler / Kopposela (HiiS) 19,5 - - hyl
Lähtö 3. Ryhmäajo lämminverisille 1.15,0 - 1.17,9 aikaisille 1600 mP: 1 500v + loimi - 750v - 450v - 300v (- 150v)1. 3v o Fox the Snilli / (SnRa) 17,2a -- 01.16,2aly
2. 4v o Wacky Habit / Laura (SRR) 1.16,6ke - 01.16,3aly
3. 8v o Haitch A En Dee Ess O Em E / Nette (VAL) 15,0 -- 01.16,5aly
4. 4v r Black Ice / Laura (Piilo) 17,4 - 01.16,5aly xx
5. 3v o OR'Filiocus / (SnRa) 16,9 -- 01.16,5aly
---
6. 9v r Mini Now / Nikke (Piilo) 15,1 - 01.17,2aly x
7. 4v t Carolina Snilli / (SnRa) 17,1a -- 01.17,2aly
8. 6v t Comedianne Dom / Onttu (VAL) 15,4 -- 01.17,4aly
9. 9v o Posemaster / Mikael (VAL) 15,0 -- 01.17,8aly
10. 4v o Starscream Ach / Jutta (SRR) 1.17,4ake - 01.19,5aly xx
Lähtö 4. Ryhmäajo lämminverisille 1.13,0 - 1.14,9 aikaisille 1600 mP: 2 300v + loimi - 1 150v - 690v - 460v (- 230v)1. 9v t Daytona Kind / Jussi (VAL) 14,3 -- 01.13,8aly
2. 4v t Imagine North / (SnRa) 13,2a -- 01.13,8aly
3. 6v t Moah C Snilli / (SnRa) 14,3 -- 01.13,9aly
4. 7v t Rolls-Royce Silver Seraph / Jake (AG) 13,4ake -- 01.14,0aly
---
5. 6v o Lacthes Gone / (SnRa) 13,3a -- 01.14,5aly
6. 5v t My Breach / Emma (AG) 13.3aly -- 01.15,6aly x
Lähtö 5. Ryhmäajo lämminverisille alle 1.12,9 aikaisille 1600 mP: 3 500v + loimi - 1 700v - 1050v - 700v (- 350v)1. 8v t Fiona Snilli / Mariella (SRR) 1.10,9 - 01.12,1aly
2. 11v t Miss Jaquar / Laura (SRR) 1.10,5 - 01.12,1aly
3. 10v t Renrsance V.R / Onttu (VAL) 11,0 -- 01.12,2aly
4. 5v t Shock Ghost Q'91 / Haapala (HiiS) 11,5 - 01.13,2aly
5. 10v o Firestarter Ach / Anthonio K (KeKa) 11,4a - 01.13,3aly x
---
6. 12v o Street Present V.R / Mikael (VAL) 10,3 -- 01.13,4aly
7. 7v t Madcap Precious / (SnRa) 11,9a -- 01.13,6aly
8. 6v t She's Always Ready / (SnRa) 11,4a -- 01.14,5aly xx
Hylätty
5v o ST Ballo / (StRa) 12,8aly -- - hll
8v t Giselle Duán / (SnRa) 11,1a -- - hll
Lähtö 6. Ryhmäajo 3v kylmäverisille 1600 mP: 600v + loimi - 300v - 180v - 120v (- 60v)1. 3v t Vipo / Milja (Pompeji) ei enn - 01.38,2aly x
2. 3v o Piilopaikan Pikkujätkä / Laura (Piilo) ei enn - 01.38,3aly
3. 3v t EP Luonnos / Hietaharju (HiiS) 42,3 - 01.38,3aly xx
4. 3v o Liekki / Minka (Pompeji) ei enn - 01.38,3aly
5. 3v t EP Tuulentie / Myllymäki (HiiS) 40,3 - 01.39,1aly x
---
6. 3v t Piilopaikna Pirttihirmu / Nikke (Piilo) ei enn - 01.39,2aly
7. 3v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / Krista (Piilo) ei enn - 01.42,4aly
8. 3v t Suven Sydän / Ricky P. (HCT) 31,2 - 01.44,5aly
Hylätty
3v t Beta-Turo / Benjamin (Pompeji) ei enn - - hml
Lähtö 7. Ryhmäajo kylmäverisille yli 1.30,0 aikaisille sekä ennätyksettömille 1600 mP: 1 000v + loimi - 500v - 300v - 200v (- 100v)1. 4v o Snillin Taikuri / (SnRa) 34,4 -- 01.30,3aly x
2. 4v t AH Vanamo / Mariella (SRR) 1.32,0ake - 01.31,1aly
3. 4v o Eviktori B / Anthonio K (KeKa) 46,7ke (kl) - 01.32,2aly xx
4. 4v o Ruolammen Millenium / Korpela (HiiS) 35,5 - 01.32,2aly
5. 5v t Milina / Laura (Piilo) 31,2 - 01.32,3aly
6. 4v t Maaninki / Nette (VAL) 34,0 -- 01.32,3aly
---
7. 5v t Carbonaran Fiina / Dea (AG) 31,1ake -- 01.32,4aly
8. 4v o Kekan Saxon / Henri YK (KeKa) 47,0ke (kl) - 01.32,4aly
9. 5v o Hopearinteen Hurmuri / Hanna (Adina) 36,5 - 01.33,1aly
10. 8v r Barokki / Nikke (Piilo) ei enn - 01.33,2aly
11. 4v o Carbonaran Matriksi / (SnRa) 30,2a -- 01.33,4aly xx
Hylätty
4v t A.D. Elvin Helmiina / Helmi (Adina) 33,4 - - hml
Lähtö 8. Ryhmäajo kylmäverisille 1.27,0 - 1.29,9 aikaisille 1600 mP: 1 500v + loimi - 750v - 450v - 300v (- 150v)1. 7v t Kekan Jolene / Henri YK (KeKa) 27,1ake - 01.27,0aly
2. 4v o Valtarian Raipe / Onttu (VAL) 29,6 -- 01.28,0aly
3. 5v t Vakkel-Jente / (StRa) 28,1ke -- 01.28,4aly
4. 6v t Kekan Neito Yössä / Anthonio K (KeKa) 28,24ke - 01.28,4aly
5. 5v t Snillin Taiga / (SnRa) 29,5 -- 01.28,6aly x
6. 6v t Siro-Parma / (SnRa) 27,1a -- 01.29,2aly
---
7. 6v t Elviira / Mariella (SRR) 1.27,2ake - 01.29,4aly
8. 5v t Hiskin Parma / T Haavisto (KRS) 27,1aly - 01.29,4aly x
9. 5v o Mönsteri / (SnRa) 29,3 -- 01.29,5aly
10. 8v o Kekan Valapatto / Matias A (KeKa) 27,3ake - 01.29,5aly x
11. 9v t A.D. Elvin Estelle / Emmi (Adina) 27,1 - 01.29,6aly
Lähtö 9. Ryhmäajo kylmäverisille 1.24,0 - 1.26,9 aikaisille 1600 mP: 2 300v + loimi - 1 150v - 690v - 460v (- 230v)1. 12v o AH Kapina / Henri YK (KeKa) 24,2ake - 01.25,2aly
2. 6v t Vipinä / Onttu (VAL) 26,8 -- 01.25,3aly
3. 14v t Elvira / Elli (Adina) 25,3 - 01.25,3aly
4. 6v t Martha Eldig / (StRa) 26,8ake -- 01.25,8aly
5. 8v o E.V. Tempaus / Hietaharju (HiiS) 24,1 01.25,8aly x
6. 6v o Purnin Välke / Mariella (SRR) 1.26,1aly - 01.25,9aly
---
7. 6v t Aarnivalkea / (SnRa) 25,1a -- 01.25,9aly
8. 11v t Enkeliklaani / Ahola (HiiS) 25,3 - 01.26,4aly
9. 11v o Donastian Hirviö-Poika / Jessica (Adina) 24,4 - 01.26,6aly
10. 9v t Snillin Herttuatar / (SnRa) 25,2a -- 01.27,6aly xx
Hylätty
5v o Koolar / Ricky P. (HCT) 26,6ake - - hll
6v t Roudan Tulitar / (SnRa) 24,1a -- - hml
Lähtö 10. Ryhmäajo kylmäverisille alle 1.23,9 aikaisille 1600 mP: 3 500v + loimi - 1 700v - 1050v - 700v (- 350v)1. 9v t Moa Teodora / (StRa) 22,0aly -- 01.21,9aly
2. 14v o Ruususen Franksiz / Jannica (APR) 23,6 - 01.22,9aly
3. 13v o Kekan Saviyö / Anthonio K (KeKa) 21,8aly - 01.23,4aly
4. 12v t Korven Helmiina / Niko (VAL) 23,3 -- 01.23,5aly
5. 9v t Iki-Viola / Mariella (SRR) 1.22,4ake - 01.24,2aly
---
6. 10v t Valtarian Kirpaus / (SnRa) 22,9a -- 01.24,3aly
7. 14v o Hiskori / Jussi (VAL) 21,8 -- 01.24,3aly x
8. 10v o Simsalabim I.F. / (SnRa) 21,5a -- 01.24,3aly
9. 12v t Valtarian Elisabet / Mikael (VAL) 23,8 -- 01.24,3aly xx
Hylätty
7v o Eevertti I.F. / (SnRa) 23,3a -- - k
Lähtö 11. Ryhmäajo A-poneille 3.00,0 aikaisille ja hitaammille 1100 mP: 70v + loimi - 35v - 21v - 14v (- 7v)1. 4v t Eloise I.F. / (SnRa) 3.04,6a -- 03.00,1aly xx
2. 4v t Lita's Bella Bonanza / Jiri (SS) 3.26,1 - 03.00,1aly xx
3. 4v t Toy’s Isfrun / (SnRa) 3.02,5a -- 03.02,1aly
4. 3v t Mymmeli / Niina (Pompeji) 3.12,2aly - 03.05,1aly
---
5. 5v o Toy’s King Alfred / (SnRa) 3.00,4a - 03.05,5aly x
6. 4v t Toy’s Vifslan / (SnRa) 3.03,3 -- 03.09,6aly
Hylätty
3v o Dust / Petra (Pompeji) 3.11,5alyx - - hyl
6v o SB Mahtava Meloni / Milja K (KeKa) 3.05,3 - - hml
Lähtö 12. Ryhmäajo B-poneille 2.20,0 aikaisille ja hitaammille 1600 mP: 70v + loimi - 35v - 21v - 14v (- 7v)1. 7v o Damon B / Laura (SRR) 2.20,1aly - 02.18,7aly
2. 3v o Jugi / Milja (Pompeji) 2.22,3aly - 02.20,3aly
3. 3v t S. Honey / Leea (Pompeji) 2.22,1aly - 02.21,5aly
4. 3v t Tosca I.F. / Mariella (SRR) 2.22,5ly - 02.23,5aly
Lähtö 13. Ryhmäajo peitsareille avoin 1600 mSarja 1P: 600v + loimi - 300v - 180v - 120v (- 60v)1. 2v t Undercover Lover / Elias M. (PP) p.16,3a - p.01.15,1aly
2. 2v o The Zoom / Toni I. (PP) p.15,1a - p.01.15,4aly
3. 2v t Yankee Donna / Marko P. (PP) p.18,0a(kl) - p.01.16,2aly
4. 2v o Fast Fella / Nico C. (PP) p.17,8a(kl) - p.01.16,2aly
5. 2v o Operation Awesome / Mikko L. (PP) p.16,1a - p.01.17,3aly
6. 2v t Cat Squad / Mika H. (PP) p.15,4a - p.01.17,3aly
---
7. 2v o Final Exam / Juho V. (PP) p.15,3a - p.01.17,3aly
8. 3v r So Good / Laura (Piilo) ei enn - p.01.17,5aly
9. 2v NY Knicks / Pete R. (PP) p.18,1a(kl) - p.01.18,1aly
10. 2v t Crown Victoria / Jussi K. (PP) p.15,5a - p.01.18,4aly
Hylätty
2v t Madly Yours / Ben J. (PP) p.17,9a(kl) - - k
Sarja 2P: 1 500v + loimi - 750v - 450v - 300v (- 150v)1. 3v o One Man Army / Harri K (KeKa) p.15,1aly - p.01.14,2aly
2. 3v t Impact Exciter / Anthonio K (KeKa) p.14,2aly - p.01.14,3aly
3. 3v t Wintastic / Olli K. (PP) p.14,4a - p.01.14,3aly
4. 4v o Lucifer's Cry / Hessi VR (KeKa) p.14,1aly - p.01.14,5aly
5. 3v o Soul Labyrinth / Matias A (KeKa) p.15,3aly - p.01.15,1aly
---
6. 3v o Tierra's Knight / Henri YK (KeKa) p.14,9aly - p.01.15,2aly
7. 4v o Counterattack Style / Ida M (KeKa) p.14,2aly - p.01.15,2aly
8. 3v o Dragonslayer Depac / Mika J (KeKa) p.15,2aly - p.01.15,5aly
Hylätty
3v t Stainless Steel / Eki S. (PP) p.14,1a - -k
Sarja 3P: 1 500v + loimi - 750v - 450v - 300v (- 150v)1. 7v t Neverending Miracle / Matti K (KeKa) p.12,3aly - p.01.13,2aly
2. 3v t Tropical Zabini / Lassi L. (PP) p.13,4a - p.01.13,0aly
3. 6v t Sarasvati / Ida M (KeKa) p.12,6aly - p.01.13,4aly
4. 3v t Factory Fresh / Vile P. (PP) p.13,1a - p.01.13,5aly
5. 5v o Destroy Destiny / Hessi VR (KeKa) p.12,4aly - p.01.14,1aly
6. 5v o Demon King / Yrjö K (KeKa) p.13,8aly - p.01.14,1aly
---
7. 4v t Princess Blood / Matias A (KeKa) p.13,4ly - p.01.14,1aly
8. 5v o Fearless Hero / Henri YK (KeKa) p.13,2aly - p.01.14,2aly
9. 3v o Athletic View / Arttu S. (PP) p.13,3a - p.01.14,2aly
10. 3v o Tennessee Titan / Tero M. (PP) p.13,4a - p.01.14,2aly
11. 4v t Next Arcadia / Mika J (KeKa) p.13,3ly - p.01.14,3aly
12. 6v o Dark Sweet Death / Anthonio K (KeKa) p.12,3aly - p.01.14,3aly
Sarja 4P: 1 500v + loimi - 750v - 450v - 300v (- 150v)1. 6v o Rewritten Future / Matias A (KeKa) p.12,1ly - p.01.11,9aly
2. 6v t Merrabell Kiin / (StRa) p. 11,1aly -- p.01.11,9aly
3. 5v o Cyrus Nero / Yrjö K (KeKa) p.12,2aly - p.01.12,4aly
4. 6v t Passionate Penny / Anna K (KeKa) p.11,8aly - p.01.12,4aly
5. 8v o Take A Chance / Mika J (KeKa) p.10,0aly - p.01.12,5aly
---
6. 7v o Balemaster Depac / Ida M (KeKa) p.10,7aly - p.01.12,5aly
7. 7v t Seraphim / Henri YK (KeKa) p.11,2ake - p.01.12,6aly
8. 4v o Thomas Tempo / Joonas O. (PP) p.10,5a - p.01.12,7aly
9. 4v t Sacrifice Tears / Harri K (KeKa) p.11,4aly - p.01.12,7aly
Sarja 5P: 3 500v + loimi - 1 700v - 1050v - 700v (- 350v)1. 9v t Havoc / Henri YK (KeKa) p.08,5aly - p.01.09,2aly
2. 7v o King Of Nothing / Anthonio K (KeKa) p.09,1aly - p.01.09,2aly
3. 4v t Zora Noble / Kalle I. (PP) p.09,1a - p.01.09,4aly
4. 5v o Armagnac P Ace / Jari K. (PP) p.08,3a - p.01.10,3aly
5. 9v t Easterly Lirg-Girl / (StRa) p. 08,4aly -- p.01.10,3aly
----
6. 6v o Ceasar Noble / Matti P. (PP) p.08,1a - p.01.10,5aly
7. 8v o Mordor Noble / (StRa) p.08,0ly -- p.01.10,5aly
Hylätty
4v o D-Fender P Ace / Ismo J. (PP) p.09,1a - - k
4v o William von Noble / Klaus T. (PP) p.09,1a - - k
Lähtö 14. Ryhmäajo lämminverisille monté avoin 1600 mperuttu
Lähtö 15. Ryhmäajo kylmäverisille monté avoin 1600 mP: 1 500v + loimi - 750v - 450v - 300v (- 150v)1. 8v t Kekan Amaterasu / Hessi VR (KeKa) 24,6ake (m28,5ke) - 01.27,9aly
2. 6v t Tierra's Deluna / (StRa) 27,6ke (30,3make) -- 01.29,4aly x
3. 8v o Tierra's Vinder / (StRa) 22,4ke (29,5mke) -- 01.31,1aly
Hylätty
8v o M.L. Siro-Aatos / Aatos (Adina) 36,6m - - hpl
Lähtö 16. Ryhmäajo A-poneille monté avoin 1100 mP: 100v + loimi - 50v - 30v - 20v (- 10v)1. 10v t Narrilaivan Megalomania / (StRa) 2.30,6ly (2.42,6maly) -- 02.39,2aly
2. 13v t SB Vipeltäjä / (StRa) 2.29,2aly ( 2.44,3maly) -- 02.39,2aly
3. 10v t Jade MÄN / (SnRa) 2.24,4 (m2.46,6) -- 02.40,6aly
4. 12v o Aken Kuujalka / (SnRa) 2.21,9a (m2.39,5) -- 02.41,4aly
5. 5v t Santa Rossella / Mariella (SRR) 2.42,5ly - 02.45,4aly
---
6. 6v t Karneoli Speed / (SnRa) 2.32,5 (m2.55,1) -- 02.47,3aly
7. 10v t Alicia Go / (SnRa) 2.23,0a (m2.40,7) -- 02.48,4aly xx
8. 12v o SB Merlin / Laura (SRR) 2.22,1aly - 02.48,4aly xx
9. 10v o SB Hugo / (SnRa) 2.30,4a (m2.48,0) -- 02.55,6aly xx
Hylätty
11v o SB Gubben / (SnRa) 2.25,1 (m2.39,0) -- - hll
Lähtö 17. Ryhmäajo B-poneille monté avoin 1600 mSarja 1P: 70v + loimi - 35v - 21v - 14v (- 7v)1. 6v t Hertigs Ebba SWE / (SnRa) 2.08,1a (ei m-enn) -- 02.22,1aly
2. 18v o Paris Baby Boy AD / Anni (Adina) 2.23,4m - 02.22,4aly x
3. 6v t Ønsk Tillit / (StRa) 2.16,8ly (2.23,1maly) -- 02.22,5aly
4. 6v o V.H. Audun / (SnRa) 2.08,0a (ei m-enn) -- 02.22,6aly
---
5. 6v o Toy's Troll / Jutta (SRR) 2.08,5aly - 02.23,2aly
6. 18v o Marshmallow AD / Asta (Adina) ei m-enn. - 02.25,6aly
7. 7v t SB Breler / Stra 2.12,6aly (ei m-enn) -- 02.26,4aly
8. 7v t Toy’s Josefina / (SnRa) 59,7 (m2.24,1) -- 02.26,4aly xx
Sarja 2P: 100v + loimi - 50v - 30v - 20v (- 10v)1. 7v o Toy’s Matty / (SnRa) 2.12,8a (m2.18,5) -- 02.16,1aly
2. 15v o Emil Blomst / (StRa) 1.54,2ly (2.16,7maly) -- 02.16,3aly
3. 11v o Åbackas Kobalt / (SnRa) 49,1a (m2.08,9) -- 02.16,4aly
4. 9v t Petronella I.F. / (SnRa) 56,3a (m2.10,4) -- 02.17,2aly x
---
5. 9v o Toy's Möhrik / (SnRa) 58,4 (m2.10,0) -- 02.17,3aly xx
6. 5v o SB Maakrapu / (StRa) 2.12,1aly (2.20,2maly) -- 02.20,4aly
7. 12v o Stens Bravo / (SnRa) 2.00,0 (m2.14,3) -- 02.22,5aly xx
Hylätty
8v o Toy's Kung Igor / (SnRa) 57,3 (m2.11,7) -- - hml